Wymiana dysku i problemy ze sterownikami

Witam.

Wymieniłem dysk w laptopie z 200 gb na 500 gb . Następnie zainstalowałem system od nowa i wszystko było ok do momentu instalacji sterowników. Posiadam płytę ze sterownikami , którą dostałem z laptopem. Podczas poprzednich formatów instalacja sterowników przebiegała bez problemu lecz tym razem po wymianie dysku niektóre sterowniki nie zainstalowały się poprawnie. Próbowałem instalacji każdego ze sterownika osobno oraz ściągałem je ze strony producenta. Nic to nie dało. Jedynie podczas włączania systemu musiałem wyłączyć tą funkcję sterowników bez certyfikatu i wtedy w miarę działał system. Nowszego service packa też nie mogę zainstalować ponieważ wyskakują błędy. Czy miał ktoś podobne problemy po wymianie dysku ?

Jakich sterowników nie mogłeś zainstalować?

Jakie błędy, konkretniej.

ITECIR infared reciver

ricoh memory stick controller

mass storage device usb device

co do Service packa to było napisane błąd krytyczny i nic w sumie więcej. Mam też problemy z wejściem do windows update. Jak chce wejść to aplikacja od razu się zawiesza.

Cześć

Który Service Pack próbujesz zainstalować? Jeżeli instalujesz Service Pack 2 to czy masz system z zintegrowanym (zainstalowanym) Service Packiem 1?

Pytam, ponieważ nie zainstalujesz Service Pack 2 dla Windows Vista nie mając Service Pack 1.

Jeżeli instalujesz Service Pack 1 i masz jakiś błąd krytyczny, to powinieneś mieć jakiś kod błędu. Próbowałeś na jego podstawie poszukać rozwiązania w Google?

Co do sterowników, próbowałeś na początek przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie? Być może coś w nim wyłączyłeś i stąd problem z instalacją sterowników do niektórych urządzeń.