Wymiana dysku twardtego w laptopie

Witajcie. Pare dni temu ulegl uszkodzeniu dysk twardy w moim asusie poniewaz w niego uderzylem ze zlosci. Zanioslem stary dysk do naprawy niestety nie dalo sie go naprawic… Kupilem wiec nowy dysk WD 500gb wlozylem go teraz w miejsce nowego i wyskakuje mi teraz ladowanie ASUS i potem komunikat 

 

" reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key " 

 

wlasnie sciagam instalke do Windowsa 7… uzywajac programu “Universal USB installer” chce ja zgrac na pendrive i zainstalowac na laptopie (bo mi cd-rom nie dziala) i tutaj rodzi sie pytanie… uda mi się to tak zrobić, 

 

 

poniewaz nie moge wejsc do BIOSU i nie moge zbootowac go na USB…

Bez ustawienia bootowania z USB, to Ci się nie uda zainstalować.

 

Dlaczego nie można wejść do biosu?

Jeżeli nie uda się zbootować z usb, to nie uda się przeprowadzić instalacji.

Możliwe że wchodzenie do biosu nie jest konieczne, zobacz czy przy starcie nie jest wyświettlane coś w stylu Boot options: <F12>, jeżeli startuje z pełnoekranowym logo bez żadnych komunikatów, spróbuj nacisnąć <esc> żeby to logo wyłączyć.

podaj model płyty gł lub sprzętu możliwe że możesz wywołać tzw boot menu przy podłączonym penie w zależności od płyty może to być f10 f9 f12  spotkałem się nawet z esc w laptopie dell w asusie może to być f8

nie moglem wejsc do biosu bo mialem wypieta klawiature jak rozmontowywalem laptopa :smiley: teraz wszystko dziala i jak wchodze do biosu to:

 

OPTIONS:

 

  • Hard Drive

  • Cd/Dvd

  • Removable Device

  • Network

  • Disabled

 

wydaje mi sie ze to bedzie “Removable Device” ale poprosze o potwierdzenie mojego przypuszczenia, chyba że jest ono błedne w takim razie poprosze o jakąś porade gdzie szukać

Tak Removable Device potem po instalacji ustaw na Hard Drive

A na końcu kup sobie coś w co będziesz uderzał w złości :slight_smile:

 

teraz bede ladowal w ściane… no ale cóz za głupote się płaci … :confused:

 

 

używam teraz Easy USB Installer , aby wgrac tam Windowsa… mam nadzieje ze sie uda ; )