Wymiana dysku w laptopie ze zwyczajnego dysku 7200 na SSD

Witam! Kupiłem sobie jakieś dwa tygodnie temu laptopa,całkiem niezły Asus A53S z intel I7 i RADEON HD 7610M 2gb ale jednak wolalbym zeby był szybszy wiec pomyslalem o wymianie dysku na SSD i teraz pytanie brzmi czy jest to skomplikowane a co najważniejsze czy da sie sklonować system ktory mam fabryczny na obecnym dysku,żeby zrobić tak ze wszystko bedzie chodzic jak by to wlasnie ten dysk ssd byl tym fabrycznym dyskiem na ktorym bedzie ta partycja ukryta z systemem i sterownikami,bardzo prosze o udzielenie mi wskazowek :slight_smile:

Klonować możesz musiałbyś jednak mieć zewnętrzną kieszeń na dysk. Druga sprawa jest taka jaką pojemność dysku SSD byś kupił i ile zajmuje ta partycja ukryta. Może lepiej wypalić na płyte partycje ukrytą?A dysk zostawić sobie do systemu? Ewentualnie w kieszeni zewnetrznej trzymać HDD a w lapku SSD?

No planuje kupić 256 gb ssd,nieno mnie ten dysk obecny w zasadzie nie jest potrzebny bo ja az tak duzo nie potrzebuje przestrzeni,po prostu stary chce wywalić,przezucic system jakos na ten ssd i zeby ssd byl w laptopie,a ten drugi to mi obojetny co tam z nim bedzie sie działo,najwazniejsze zebym system mial na ssd i zeby wszystko działało jak rakieta,a ile zajmuje ukryta partycja z system to prawde mowiac niemam pojecia ani jak to sprawdzić.Chce miec poczucie bezpieczenstwa ze jak mi system padnie to pieknie ladnie postawie na nowo system z ssd i tam umieszczonego systemu i sterownikow.Chyba ze mozna tak? Bo po pierwszej instalacji systemu asus software zaproponowal zrobic kopie bezpieczenstwa ,wiec zrobilem,mialem do wyboru zeby wypalic na dvd lub wrzucic na .iso . Wiec moze tam juz wszystko jest?Czyli ze moglbym wylanczyc laptopa,odkrecic stylu i wywalic fabryczny dysk,wrzucic ssd a potem tamten plik iso uprzednio wrzucony na dvd wsadzic do czytnika i wszystko sie zainstaluje?Dobrze mowie czy jakies glupoty?