Wymiana głośników samochodowych


(Barthezz) #1

Witam.

W samochodzie posiadam takie radio http://www.elecity.pl/pioneer-radioodtw ... in-content

i takie głośniki http://www.peiying.pl/glosnik/py_ay620ca1 które zamierzam zmienić na http://allegro.pl/hertz-dsk-165-gratis- ... 47639.html

Radio ma skale do 65 a przy około 45 głośniki już trzeszczą dlatego chcę je zmienić. Nie mam też pewności czy to za słabe głośniki czy radio dlatego pytam was. Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić? Niestety radio nie ma poza wyjściem na subwoofer wyjść na wzmacniacz dlatego głośniki muszą być podłączone bezpośrednio pod radio a te grają trochę za cicho.


(zaikor) #2

za slaba moc radia, bedzie pierdzxialo. musisz zalozyc wzmacniacz. kenwood ma na pewno w swojej ofercie wzmacniacze podlaczane bezposrednio na wyjscie glosnikow(wiem bo mam taki w samochodzie) w przypadku starych glosnikow tez moze to byc problem braku mocy, mozesz sprawdzic same glosniki u kogos znajomego kto ma wzmacniacz, bedziesz wiedzial gdzie problem. (moje doswiadczenie radio sony xplod 4x52 glosniki fabryczne nokia i pierdzialo, po zalozeniu wzmacniacza czystszy dzwiek i mozliwosc troche mocniejszego podkrecenia na skali)


(Barthezz) #3

Na przykład ten http://allegro.pl/wzmacniacz-samochodow … 85175.html ?

W opisie jest coś takiego: “Variable Input Sensitivity: 200mV - 5V”