Wymiana HDD i zakup głośników - proszę o pomoc

(Noculak Barbara) #1

Wybrany przeze mnie ostatnio zestaw (przy Waszym wsparciu) przedstawia się następująco:

Intel Core i5-750 ( w późniejszym terminie planuję zakup chłodzenia Zalman CNPS10X Quiet i OC)

Gigabyte P55-UD3

OCZ Reaper DDR3 2x1GB 1333MHz CL6

OCZ ModXStream Pro 500W

Gigabyte GTX 260 OC

Creative X-Fi Titanium

Ze starego komputera został dysk Western Digital Caviar AVJS 320GB. Zmienić go na jakiegoś Samsunga, czy zostawić?

Ponadto pod w/w kartę dźwiękową Mąż chce kupić sobie głośniki, które będą w stanie wykorzystać jej możliwości. Głośniki przede wszystkim do filmów, w nieco mniejszym stopniu do muzyki (do grania tylko słuchawki). Oglądaliśmy kilka modeli i Mężowi Spodobały się Creative T40 II - nie wiem jednak, czy to dobry wybór pod w/w kartę. Liczy się też miejsce, którego nie ma w nadmiarze, więc Microlaby Solo 7c i podobne gabarytowo, odpadają zupełnie. Ponadto nie chce kupować z żadnego sklepu wysyłkowego, tak by można było głośniki zobaczyć przed zakupem. Kwota ok. 500 zł.

(system) #2

Co do głosników to może Creative http://www.ceneo.pl/345653 Głośniki są małe i można na ścianę dać...fajny efekt...tylko subwoofer jest duży... :slight_smile:

A co do dysków to jest on dość duży...po co wydawać pieniądze...?? Chyba że macie dużo filmów i muzyki, która zajęła by 500gb :smiley:

(Noculak Barbara) #3

Pytam o ten dysk, bo parę osób na forum twierdziło kiedyś, że nie jest on najlepszy i lepiej byłoby go wymienić na jakiegoś Samsunga Spin Point.

Zawieszenie głośników na ścianie to fajny pomysł, bo na biurku nie ma zbyt wiele miejsca.

(system) #4

Nie, myślę że firma WD jest bardzo dobra....także radze pozostawić...zresztą kto jak chce...:slight_smile:

(Jjoasz) #5

AVJS jest dosc wolnym dyskiem, ale... nie odczujesz wielkiej roznicy przy ogladaniu filmow czy sluchaniu muzyki z niego w porownaniu do nowszego - kwestia potrzeby i kwoty wolnej 8)

jesli chodzi o glosniki... to polece alien'y -> http://www.ceneo.pl/291778 troche powyzej budzetu, ale na 100% spelnia oczekiwania (jeden warunek - satelity musza byc dosc szeroko rozstawione - maja ~3m kabla)

(Noculak Barbara) #6

Alieny mnie przypadły do gustu, ale mój Mąż jest tradycjonalistą i ten design do niego nie przemawia. Macie jeszcze jakieś propozycje?