Wymiana HDD i zakup głośników - proszę o pomoc

Wybrany przeze mnie ostatnio zestaw (przy Waszym wsparciu) przedstawia się następująco:

Intel Core i5-750 ( w późniejszym terminie planuję zakup chłodzenia Zalman CNPS10X Quiet i OC)

Gigabyte P55-UD3

OCZ Reaper DDR3 2x1GB 1333MHz CL6

OCZ ModXStream Pro 500W

Gigabyte GTX 260 OC

Creative X-Fi Titanium

Ze starego komputera został dysk Western Digital Caviar AVJS 320GB. Zmienić go na jakiegoś Samsunga, czy zostawić?

Ponadto pod w/w kartę dźwiękową Mąż chce kupić sobie głośniki, które będą w stanie wykorzystać jej możliwości. Głośniki przede wszystkim do filmów, w nieco mniejszym stopniu do muzyki (do grania tylko słuchawki). Oglądaliśmy kilka modeli i Mężowi Spodobały się Creative T40 II - nie wiem jednak, czy to dobry wybór pod w/w kartę. Liczy się też miejsce, którego nie ma w nadmiarze, więc Microlaby Solo 7c i podobne gabarytowo, odpadają zupełnie. Ponadto nie chce kupować z żadnego sklepu wysyłkowego, tak by można było głośniki zobaczyć przed zakupem. Kwota ok. 500 zł.

Co do głosników to może Creative http://www.ceneo.pl/345653 Głośniki są małe i można na ścianę dać…fajny efekt…tylko subwoofer jest duży… :slight_smile:

A co do dysków to jest on dość duży…po co wydawać pieniądze…?? Chyba że macie dużo filmów i muzyki, która zajęła by 500gb :smiley:

Pytam o ten dysk, bo parę osób na forum twierdziło kiedyś, że nie jest on najlepszy i lepiej byłoby go wymienić na jakiegoś Samsunga Spin Point.

Zawieszenie głośników na ścianie to fajny pomysł, bo na biurku nie ma zbyt wiele miejsca.

Nie, myślę że firma WD jest bardzo dobra…także radze pozostawić…zresztą kto jak chce…:slight_smile:

AVJS jest dosc wolnym dyskiem, ale… nie odczujesz wielkiej roznicy przy ogladaniu filmow czy sluchaniu muzyki z niego w porownaniu do nowszego - kwestia potrzeby i kwoty wolnej 8)

jesli chodzi o glosniki… to polece alien’y -> http://www.ceneo.pl/291778 troche powyzej budzetu, ale na 100% spelnia oczekiwania (jeden warunek - satelity musza byc dosc szeroko rozstawione - maja ~3m kabla)

Alieny mnie przypadły do gustu, ale mój Mąż jest tradycjonalistą i ten design do niego nie przemawia. Macie jeszcze jakieś propozycje?