Wymiana ipod nano 3g na touch - oplacalna?

Przejdę od razu do rzeczy.

Słucham muzyki non stop. Jestem zadowolonym posiadaczem ipod nano 3g (4gb), jako przenośny odtwarzacz bardzo dobrze mi służy.

Czy wg was opłaca się wymienić ipoda nano 3g na ipoda touch 32 (64) Gb?

Może niektórym to pytanie spowodowało uśmiech (politowania ;] ), ale pytanie to i poniższe kieruję do posiadaczy ipod touch.

  1. Ile wam średnio trzyma bateria podczas słuchania muzyki (oraz podczas częstego skakania miedzy utworami -> wyświetlacz niemal “working non-stop”)?

  2. Jak wygląda kwestia obsługi w miejscach/pozycji o ograniczonej swobodzie ruchu (np. autobus, podczas biegania)?

  3. Czy da się wgrywać muzykę na ipod touch 3g z Winampa (nie lubie iTunes, a muzyke, która mam we FLAC Winamp konwertuje w locie na AAC)?

Aby zapobiec pewnym komentarzom, napiszę, że przyzwyczajenie do ipoda nano spowodowało, że wolałbym, aby jego potencjalny następca był z “tej samej stajni”.

Z góry dzięki za pomoc.

Witaj!

Ja swojego czasu wymieniłem nano 2g na touch’a 1g i jestem bardzo zadowolony.

Ad 1 Nie jestem obiektywny częściej przeglądam internet i mam już dość starą baterie i mniejszą baterie. (tak czy siak ok. 3,5h aktywnego korzystania z wifi)

Ad 2 Wg mnie jest ok utwór można zmienić nawet przez potrząśnięcie urządzeniem, w touch’u 3g jest jeszcze Voice Control.

Ad 3 Co do Winampa nie wiem ale w Foobarze jest wtyczka foo_dop i ona chyba robi to co chcesz.

1. Ile wam średnio trzyma bateria podczas słuchania muzyki (oraz podczas częstego skakania miedzy utworami -> wyświetlacz niemal "working non-stop")?

Jestem posiadaczem iPod Touch 3g - 8G , wiem - to niby to samo co 2g - ale zdecydowanie polecam ten odtwarzacz. Kwestie baterii , na prawdę zależy - możesz dostosować intensywność wyświetlacza, powyłączać zbędne usługi , dźwięki - i tak na 2-3 : 4-5 dni starczy (słuchasz muzy , systematycznie internet i git) Fakt , że filmy i te wszystkie wodotryski zjadają baterię.Pamiętam , że jak pozgrywałem sobie gry - to 3-4 godzinki i trzeba było doładować.

2. Jak wygląda kwestia obsługi w miejscach/pozycji o ograniczonej swobodzie ruchu (np. autobus, podczas biegania)?

Trochę za duży, jak do kieszeni - ale w ogóle , nie narzekam.

3. Czy da się wgrywać muzykę na ipod touch 3g z Winampa (nie lubie iTunes, a muzyke, która mam we FLAC Winamp konwertuje w locie na AAC)?

A tego to nie wiem, iTunes ftw!

@Lost World

Są 3g 8GB ?

Sorry za tak długi czas odpisywania, ale na prawd nie miałem kiedy.

@Kys

Nie, ipod touch 3gen są tylko w wersjach 32 i 64 GB.

W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie.

Aktualnie przebywam w USA i to tutaj właśnie chciałbym zakupi tego ipoda.

Pytanie: Czy nie będzie żadnych niespodzianek z nim w polsce (przede wszystkim z ładowaniem za pomocą zewnętrznej wtyczki z gniazdem USB, appstore itd)?

Sory że odkopuje starocie

Mam Ipoda z USA z appstore problemów nie ma ładowarkę oryginalną kopisz na allegro ~70 PLN