Wymiana karty dźwiękowej i graficznej a DirectX


(Lammermoor) #1

Znalazłam takie stwierdzenie:

Kartę dźwiękową wymieniłam parę dni temu ( była zintegrowana, jest Sound Blaster Audigy SE), a dziś przymierzam się do wymiany graficznej na AGP jest Radeon 9200SE, tylko z VGA, a mam leżącą kartę Excalibur HIS Radeon 9200 SE , ale posiada DVI ( monitor LCD mam już od dawna, ale korzystam z łącza VGA, na obecnej karcie DVI nie ma). Nie wiem, czy będzie jakaś istotna różnica w wyświetlaniu grafiki, bo jeśli żadna, to dam sobie spokój, ewentualnie proszę podpowiedzieć, którą kartę graficzną można by kupić w celu poprawy, o ile taka w ogóle jest możliwa.

Komp stary, Win XP PRO SP3, płyta główna MSI KT4AV, w niedługim czasie i tak do wymiany na nowy.

W jaki sposób mam reinstalować DirectX, czy najpierw odinstalować stary, czy nowa wersja nałoży się podczas nowej instalacji? Obecna wersja jaką posiadam to DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904), DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode. Dodatkowo nie wiem, którą wersję instalować, bo podobno przy najnowszej mogą być jakieś problemy. Proszę o rady.


(luger) #2

Odpowiem Ci jak reinstalować DirectX, resztę zostawię innym.

DirectX nie da się odinstalować (przy najmniej tradycyjnie). Po prostu musisz uruchomić instalatora najnowszego DirectX i on sam zaktualizuje pliki, które są w starszej wersji lub zastąpi uszkodzone nowymi. Jeżeli na ten przykład uruchomisz instalator starszej wersji DirectX to tylko sprawdzi, że wszystkie pliki są nowsze, nie ma co aktualizować i zakończy działanie.

Aha, a tu masz najnowszy DirectX http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/6 ... _i_10.aspx


(Lammermoor) #3

Wiem, że "tradycyjnie" odinstalować się nie da, myślałam o DirectX Happy Uninstall 4.18, w ogóle nie wiem czy muszę reinstalować, w żadne gry nie gram ( na tym sprzęcie się chyba nie da), chodzi tylko o to stwierdzenie j/w, że po instalacji sterowników do w/w kart należy tak zrobić.


(Marsab911) #4

Luger co ty gadasz ? marcowy directX jest najnowszy ? HAHAHA pozdro ;] Magiczne kule użytkowników sa chyba jeszcze na wakacjach.


(luger) #5

Podaj linka do nowszego marsab

Fakt, znalazłem z sierpnia 2009 ale zobacz sobie, ze Microsoft na swojej stronie najnowszy ma z marca 2009 http://www.microsoft.com/downloads/Brow ... tegoryid=2

Najlepiej uruchomić tego webinstallera http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=pl

Mi zaktualizował DX do wersji august (sierpień) i ściągnął tylko aktualizację 4,9MB.


(Lammermoor) #6

Tu jest z września

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=pl

P.S. Sorry, chodziło mi o w/w aktualizator, czy jak to nazwać....


(luger) #7

Jaki z września? Mi on doinstalował biblioteki SDK z sierpnia (august)