Wymiana karty graficzne w notebooku-opłacalne jest?

Czy warto zmienić tzn. opłaca się wymienić kartę graficzną w moimi notebooku Acer 4 i pół letnim ? Bo co jakiś czas szwankuje mi, obraz skacze, rozmazuje się, kolega mówił, że to wina karty graficznej niż wina monitora.

Używam od jakiegoś czasu podkładkę chłodzącą.

 

Są punkty/naprawy podzespołów do notebooków ? Czy tego w ogóle nie ma ?

 

Chodzi głównie o kartę graficzną, nie z najwyższej półki, nie gram w nic, kiedyś grałem, raczej bym wolał z średniej półki cenowej.

Model laptopa podaj.

 

Kart graficznych w laptopach się nie wymienia samodzielnie, gdyż w większości przypadków są wlutowane w płytę główną lub zintegrowane w procesorze.

Nie chcę sam wymieniać. Do serwisu się pójdzie w tym wypadku.

 

Notebook to: Acer Aspire 6930G

Wartość naprawy przedroży wartość laptopa.

Jak wyżej. Chcesz łatwo wymieniać podstawowe podzespoły, to nie w laptopie. 

Akurat ten model laptopa posiada złącze MXM II czyli kartę da się jako tako wymienić. Lepiej jednak byłoby dać go na diagnozę usterki, bo zastanawia mnie czy taśma od matrycy się nie wyrobiła, ale karty też nie wykluczam.

Jakby wyszło, że karta to można taką zamówić:

http://allegro.pl/nvidia-geforce-9600m-gt-512mb-mxm-ii-i5459927040.html

Dzięki, popytam u siebie w sklepach komputerowych

Myślałem, że ciężej jest naprawić taką kartę w laptopie niż ją po prostu wymienić, jeśli nie jest zintegrowana z płytą główną.

 

 

Ktoś właśnie mi mówił, że lepiej kupić nowego laptopa, niż bawić się w wymianę, bo drożej wyjdzie.

Akurat trafiłeś na model, w którym się da. Teraz jedynie te za ponad 4 tysiące zł mają wymienne grafiki.

Jak kupowałem ten laptop to kosztował wtedy 1000 euro, był to za czasów windows vista, za te pieniądze dzisiaj można kupić lepszy sprzęt.

Za te pieniądze kupisz dwa lepsze laptopy. 

Ten temat zszedł z toru. Mówimy tu o naprawie, która może kosztować 300-400zł.

Czy warto popytać się po sklepach komputerowych czy naprawiają w notebookach ? Czy już do śmierci go trzymać ? A może dołączyć zewnętrzny monitor gdy już będzie karta spalona ?

 

Jakiś czas temu przeszedłem się do sklepu komputerowego, żeby pooglądać nowości, i widziałem netbooki z dotykowym ekranem, nie wiem jak to nazwać ni to tablet ni komputer przenośny, miały fizyczną klawiaturę + dotykowy ekran. Wiem, że są tablety z zewnętrzną klawiaturą [doczepianą]

A pod co ten monitor podłączysz, gdy karta będzie spalona? :slight_smile:

Faktycznie,sam nie wiem, jak gniazdo będzie w porządku bądź pod hdmi się podłączy