Wymiana karty graficznej na rx480

Witam planuje dokupić sobie do komputera kartę graficzna rx480 i nie za bardzo wiem czy bedzie ona dobrze współpracować z komponentami które posiadam, tak wiem zasilacz do wymiany tylko na jaki ? Z góry dziękuje za pomoc.





[quote=“Tasiorsky, post:1, topic:521860”]
Witam planuje dokupić sobie do komputera kartę graficzna rx480 i nie za bardzo wiem czy bedzie ona dobrze współpracować z komponentami które posiadam, tak wiem zasilacz do wymiany tylko na jaki ? Z góry dziękuje za pomoc.
[/quote]Cześć,
w większości gier procesor będzie ograniczeniem. Karta zwyczajnie będzie się marnować, gdyż CPU będzie ją dławił.
Wymieniłbym platformę. G4560, DDR4 2x4GB 2400MHz, H110m (+aktualizacja BIOS), to jest minimum na dzisiejsze gry.
Natomiast do Twojego x4 740, jeżeli mimo dobrej rady, jeszcze będziesz chciał na nim podziałać, tylko karty nVidii z uwagi na narzut sterownika (lepiej działają ze słabszymi CPU).

Zasilacz Corsari VS450.

Chciałem zmienić karte nie całe bebechy :smile: no nic dzieki

[quote=“Tasiorsky, post:3, topic:521860”]
Chciałem zmienić karte nie całe bebechy :smile: no nic dzieki
[/quote]Samymi chęciami nie zagniesz rzeczywistości. Do tego procka nie parowałbym nic więcej niż używana gtx970 (do 800 zł). I tak będzie się nudzić. Ewentualnie 1050 Ti 4GB. Po prostu Twój procesor jest hamulcem w zestawie. Przez to nawet najszybsza grafika nie rozwinie skrzydeł.

DObra jeszcze raz dzięki za pomoc :slight_smile: Temat do zamknięcia.

kocham takich znafcuw
1.Tak cpu będzie ograniczeniem
2.Jaki masz ten zasilacz może nie będzie potrzebna wymiana
3.Lecisz z OC tego cepa nawet na najtańszej płycie polecisz przez fsb koło 400mhz to nie intel
4.Spokojnie możesz wkładać tego RX’a
-tak GPU będzie się nudzić ale jeśli na teraz ma 1200zł na rx 480 to będzie mu się to bardziej opłacać niż kupowanie 4560 + 1050ti na teraz ma mocarne gpu ze słabym procem po wymianie cpu na i5 7400 lub już nawet na tego 4560 ma kompa z o wiele lepszym gpu a tak ma słabego pentiuma ze średnim gpu
5.Autorze najlepiej brać gaming x lub XFX GTR tylko ważne aby brać 8GB VRAM

[quote=“tobexor, post:6, topic:521860, full:true”]
kocham takich znafcuw

…3.Lecisz z OC tego cepa nawet na najtańszej płycie polecisz przez fsb koło 400mhz to nie intel 4.Spokojnie możesz wkładać tego RX’a -tak GPU będzie się nudzić ale jeśli na teraz ma 1200zł na rx 480 to będzie mu się to bardziej opłacać niż kupowanie 4560 + 1050ti na teraz ma mocarne gpu ze słabym procem po wymianie cpu na i5 7400 lub już nawet na tego 4560 ma kompa z o wiele lepszym gpu a tak ma słabego pentiuma ze średnim gpu 5.Autorze najlepiej brać gaming x lub XFX GTR tylko ważne aby brać 8GB VRAM
[/quote]Nie pozwalaj sobie na za dużo. Nie jestem Twoim kolegą z podwórka, aby puszczać obelgi płazem. Nic tylko siejesz ferment, obrażasz i co 3 radą szkodzisz. Zaś zapytany o argumenty na jakiś temat wolisz nabrać piany w usta.

ad 3 puste megaherce
ad 4 super, dopóki nie kupi i5, będzie miał zdławioną grafikę oraz non stop ograniczenie przez słabe CPU od AMD. Łączyć AMD z AMD w takiej konfiguracji, oszalałeś?

1 nie oburzaj się tak jesteś w internecie jak ci coś nie pasuje to idź na podwórko się pobawić lub do pracy czy co tam masz
2 nie ma czegoś takiego jak puste megaherce
3 nawet i5 6500 zdławi tego radeona więc twój argument jest inwalidą
4 z mojej wypowiedzi łatwo wywnioskować że nie warto brać 4560 + 1050ti w porównaniu do x4 740 ,4ghz (a tyle spokojnie wyciśnie nawet na najsłabszym mobasie przez FSB) + RX 480
5 autorze nie dubluj tematów bo robisz śmietnik
6 niby jaka moja rada komukolwiek zaszkodziła ? polecanie pentiuma z 1050ti to marnowanie pieniędzy i to właśnie jest szkoda

Jaki zasilacz do tej 480, 600 styknie ? aktualnie posiadam jakiegos 400w ibox i czy oc procka jest konieczne ? niestety ale oc nigdy nie robilem.

spokojnie starczy dobra 450w a nawet 400
poszukaj SPC vero 500w z lub vs series 450w od corsaira

[quote=“tobexor, post:8, topic:521860”]
1 nie oburzaj się tak jesteś w internecie jak ci coś nie pasuje to idź na podwórko się pobawić lub do pracy czy co tam masz
[/quote]Zasady zachowania na forum
https://www.dobreprogramy.pl/Regulamin.html
Jak widzisz, to raczej Tobie pasuje zmiana miejsca w internecie, skoro podstawy kultury osobistej są Ci obce. Dodaję Cię do ignorowanych. Z mojej strony over. Toksyczne jednostki traktuję jak powietrze.


[quote=“Tasiorsky, post:9, topic:521860, full:true”]
Jaki zasilacz do tej 480, 600 styknie ? aktualnie posiadam jakiegos 400w ibox i czy oc procka jest konieczne ? niestety ale oc nigdy nie robilem.
[/quote]Optymalna byłaby 500-550W (z racji największej sprawności przy 50% obciążenia zasilacza). Aczkolwiek wystarczy znacznie mniej (wyżej podałem model z 3 letnią gwarancją). 480 wypadałoby też zrobić undervolting. Zresztą do tego procesora lub innego słabego już lepiej nVidię (zainteresowanych odsyłam na purepc do “skalowania z procesorami”).
Jednak mocno rekomenduję wymianę procesora. Zobacz test (sprzed bez mała 4 lat, dziś byłyby jeszcze większe dysproporcje). Naprawdę Twój Athlon jest strasznie słaby. Wywalisz w błoto kasę parując go z rx480.

No własnie chodzi o to ze nie chce wywalić dlatego chce kupić tego rx’a bo w tym przedziale cenowym jest to chyba najlepsza karta, mam zamiar w późniejszym etapie wymienić płytę i procesor na jakiegoś intela a taka karta 8gb myśle ze wystarczy na kilka dobrych lat no ale mogę się mylić wiec jeśli miałbym kupić zasilacz taki żeby go nie wymieniać już potem to chyba coś kolo 600/700 ? lepiej wiecej niż mniej i potem znowu wymieniać… a na tym procku co mam to myślę ze chociaż z 50 % jej mocy wyciągnę

[quote=“Tasiorsky, post:12, topic:521860, full:true”]
No własnie chodzi o to ze nie chce wywalić dlatego chce kupić tego rx’a bo w tym przedziale cenowym jest to chyba najlepsza karta, mam zamiar w późniejszym etapie wymienić płytę i procesor na jakiegoś intela a taka karta 8gb myśle ze wystarczy na kilka dobrych lat no ale mogę się mylić wiec jeśli miałbym kupić zasilacz taki żeby go nie wymieniać już potem to chyba coś kolo 600/700 ? lepiej wiecej niż mniej i potem znowu wymieniać… a na tym procku co mam to myślę ze chociaż z 50 % jej mocy wyciągnę
[/quote]Kiedy chcesz wymienić procesor? Zawsze możesz wziąć na razie 1060 6GB z mniejszym narzutem na CPU, no ale i tak grafika będzie zdławiona. Athlon będzie powodował czkawki i zaniżał znacznie ogólną ilość klatek. Nie przekroczysz po prostu pewnej ilości fpsów choćbyś do niego wsadził nawet 1080Ti.

Zasilacz to nie reklamowana moc, a wykonanie i gwarancja. Lepiej wziąć pewniejszy, sprawdzony, dobrze oceniony przez fachowe testy model niż oszukaną 600.

jak będę miał luzem więcej pieniędzy, może jeszcze w tym roku a chodzi mi o to by trochę poprawić fpsy w niektórych grach. Mógłbym kupić na dana chwile używanego gtxa 660 za 400 zl ale po co jak mogę od razu coś mocniejszego i chodzi mi tu bardziej o rx’a ponieważ obsługuje directa 12 a te nowsze gry coraz częściej go używają.

[quote=“Tasiorsky, post:14, topic:521860, full:true”]
jak będę miał luzem więcej pieniędzy, może jeszcze w tym roku a chodzi mi o to by trochę poprawić fpsy w niektórych grach. Mógłbym kupić na dana chwile używanego gtxa 660 za 400 zl ale po co jak mogę od razu coś mocniejszego i chodzi mi tu bardziej o rx’a ponieważ obsługuje directa 12 a te nowsze gry coraz częściej go używają.
[/quote]Do directX12 potrzebny jest jeszcze Windows 10 (~500 zł BOX). Dobra, rób jak chcesz. Starałem się ostrzec przed błędem. Linkowałem testy. Objaśniłem różne sytuacje. Kłócić się z już trzema osobami (w tym najbardziej zainteresowanym) nie zamierzam.

Pomyślności
n

Dzięki wielkie :slight_smile: przemyśle sobie jeszcze wszystko na spokojnie z tymi kartami

komplikujesz wszystko autorze sprawa jest prosta DX12
Bierzesz http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/xfx-ati-radeon-rx480-gtr-black-8gb-ddr5256bit-dvihdmidp,70004.html
do tego zasilacz
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/silentiumpc-vero-l1-600w,64684.html
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/aerocool-kcas-600-600w,50171.html
z naciskiem na aerocool
potem wkładasz i5 7400 lub nawet tego pentiuma i mawsz zestaw 60fps na wysokich (tak pentium daje rade 60 w grach )