Wymiana karty graficznej Radeon 4850 na Radeona 6870

Witam wszystkich

Tak jak w temacie mam zamiar wymienić kartę graficzną bo tej mojej Radeon hd 4850 powoli zaczyna brakować mocy :wink:

Zastanawiam się nad kupnem Radeona 6870 ale … czy reszta moich podzespołów nie będzie jej blokować ?

Mój komp

Intel c2d e8400

Radeon 4850

Płyta Głowna MSI P45 neo 2

Pamięc 2 x 2gb 800 mhz

Zasilacz sobie spokojnie da rade

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Jak podkręcisz procka :> i jaki to zasilacz dla scisłości? :slight_smile:

Corsair 430W [CMPSU-430CXEU]

Nie dawno kupowany :slight_smile:

może ją trochę blokować ale 6870 to świetny wybór bardzo dobry stosunek ceny do wydajności nawet przy póżniejszej modernizacji sprzętu jeżeli takowy nastapi będzie ci jeszcze służyć

Na podkręcaniu nie znam się zbyt dobrze a raczej kompletnie się znam. Jednak domyślam się że musiałbym kupić dodatkowe chłodzenie tak ? Bo teraz procek chodzi na wiatraczku boxowym, a może spytam tak o ile % procek ograniczy tego Radeona 6870 bo domyślam się że i tak zauważę różnice między starą grafiką a nową tylko czy opłaca się wydawać teraz 900-800 zł a może poczekać do przyszłego roku i wymienić całego kompa :slight_smile: :?

A karta pójdzie na tym zasilaczu? Ma on 2x 6 pin?

zasilacz ma 1x6pin; 2x6pin to nie w tej cenie :> ale można przejsciowke zastosowac

No właśnie-przejściówkę. A czy ta karta nie wymaga zasilacza minimum 500W i większego?

Mam tą kartę ,bardzo dobry wybór ,jeśli masz na myśli z chłodzeniem windforce 3x . Jednak musisz zobaczyć czy zmieści Ci się do obudowy ,gdyż ma ona aż 27cm długości i jest gruba (podwójny śledź) W instrukcji jest napisane ,że zasilacz musi być minimum 500W jeżeli dobrze pamiętam.

Przy twojej obecnej konfiguracji to z obecnym zasilaczem i tą kartą nie będzie problemu.

Jak widać przepraszam za ten x2 post, to wina przeglądarki nie moja, tak więc smooker jak widzisz, że pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego to nie pisz, że spamuję od razu, nie widziałem tego po prostu. I nie jestem tu od spamowania.

maciek14, nie spamuj. Co do zasilacza, może wystarczy ale do takiej karty warto by było pokusić się o przynajmniej 500W :slight_smile:

Tylko czy autor tematu wie, że do swojego zasilacza musi kupić przejściówkę, by mu działała ta karta?

Dlaczego musi? Do każdej karty 2x6pin w zestawie dołączana jest przejściówka 2xMolex<->6-pin…

a tak zapytam… po co są te przejściówki 2xMolex<->6-pin ?

Jak kupiłem od sapphire moją 4870 z vapor-x to nie dostałem żadnej przejściówki. Oryginalnie zapakowana

Do karty dołączyli jedną przejściówkę . Zeskanowałem stronę z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi ,więc wg. tego zasilacz 400w nie pociągnie .

radeon_6870_manual

I sprawdzałeś czy by się zmieściła ?

Zalecana moc jest podawana dla zasilaczy wątpliwej jakości. Dla mojej karty minimum to wg. producenta 450W :wink:

Mój kolega samobójca ma 9800GT która potrzebuje 26A na 12V, on na zasilaczu gównianym ma 16A i jakoś działa na razie :>

Troszkę się pogubiłem w tych odpowiedziach ale domyślam się 2 opcji

1.Lepiej podkręcić proca

2.Zasilacz za słaby i dodatkowo trzeba dokupić przejściówkę ?

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić

Bo tych wszystkich odpowiedziach mam teraz mały mętlik w głowach i zastanawiam się czy lepiej nie poczekać rok może pół roku i kupić już całkiem nową budę :slight_smile:

Zapomniałem jeszcze się spytać o to o ile % ten nowy Radeonek byłby spowolniony przez procek mam nadzieję że nie jest to pytanie nie możliwe do odpowiedzi

Przejściówka jest dodana do tej karty ,a nawet jeśli z tego co się orientuję to taka przejściówka nie przekracza ceny 10zł zależy gdzie kupujesz . A co do procka ,to wydaje mi się że dużo spowolnić procek nie powinien ,a wnioskując z innych komentarzy twój zasilacz powinien pociągnąć tą kartę . Na twoim miejscu ,jeśli Ci się nie pali to bym jeszcze dozbierał trochę kasy od razu na nowego procka i może na zasilacz ,ale to Twoja decyzja ;]