Wymiana Karty Graficznej/ulepszenie kompa

Witam!

Mam prośbę jeśli chodzi o wymianę podzespołów w komputerze. Komputer służy mi do pracy (od czasu do czasu 3D, ale głównie photoshop - dość duża ilość grafik, i programowanie w jQ i html) oraz i rozrywki, czyli gry. Tutaj pojawia się problem jeśli chodzi o modernizację samej jednostki. Komputer ma już ponad 4 lata, i szczerze zaczyna chyba trochę podupadać. Jeśli chodzi o pracę to na razie jest jeszcze do wytrzymania - (najbardziej narzekam na brak pamięci, bo muszę pilnować ilość okien otwartych, bo aplikacje zaczynają crashować -PS), jeśli chodzi o gry (np. Wiedźmin 2 - aby grać na maskymalnych detalach muszę ustawić rozdzielczość 1650 gdzie na monitorze 1980 słabo to wygląda) zaczyna powoli nie dawać sobie rady i po prostu klatkuje. Zacząłem modernizację od wymiany zasilacza, na jakiś bardziej stabilniejszy. I planuję pilne powiększenie pamięci/lub grafiki tylko tu pojawia się problem a raczej dylemat. Jaka karta graficzna i jakie pamięci, czy przetrzymać, i wymienić całą jednostkę na od razu procesor z i7 i DDR3?

  • W grafice chce się zamknąć w 900zł albo dokupić kolejne 295gtx i zrobić sli. Szczerze nie wiem co lepsze.

Jeśli chodzi i o resztę podzespołów, to chciałbym się zamknąć w 1500 zł. Jedyne moje wymaganie to pamięć to koło 8GB.

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6700

Pamięć: Geil Black dragon 2x2GB CL5

Karta Graficzna: 295GTX 1GB

Płyta Główna: DDI lanparty p35 t2rs

Zasilacz: CoolerMaster Silent Pro Gold 1000W

hmm zasilacz to nie wiem po co taki mocny kupowałeś.

hmm jak nie chcesz wymieniać procka to kup porządne chłodzenie i paste i weż się za podkrecanie;]

skoro masz tak mocny zasilacz to na twoim miejscu wzioł bym się za SLI;]

Nie zabieraj się za SLI, jest z tym więcej problemów niż pożytku. Lepiej sprzedaj obecną kartę i kup jedną mocniejszą. Możesz kupić np. HD7950 albo GTX660Ti.

Wymieniać płytę główną na nowszą, czy na razie nie ma to sensu?

Co do karty, jakim cudem ta starsza jest porównywalna z osiągami podanej powyżej? To ma coś do rzeczy? Tylko to, że nie ma atrybutów jak pixel shader open gl, jak ta nowsza. http://www.hwcompare.com/13199/gefcorce … tx-660-ti/. Logicznie rzecz biorąc powinna mieć podobne wyniki…

I dlaczego nie brać się za SLI?

Wymienił bym płytę na Asrock ZH77 pro3/lub 4 albo na coś MSI jeżeli chciałbyś później kręcić. Ale moim zdaniem jeżeli już tak mocny zasilacz kupiłeś to czas na nowego kompa, 8/16gb ram ddr3. i7 ma bardzo dobre wyniki w programach na których pracujesz, kolega wyżej także rzucił świetny pomysł na gtx 660 ti. Przy Twoim zasilaczu jak nowy komp za kilka lat zacznie podupadać to śmiało możesz kręcić procka i karte.

Dodane 01.04.2013 (Pn) 19:07

Sli zabiera dużo prądu i mocno się grzeje, http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -7870.html , tutaj masz dobre porównanie z konkurencyjną marką.

nightplayer ,

SLI jest problematyczne, zacytuję Ci to, co napisałem na innym forum.

@up: na płycie z chipsetem H77 nie podkręcisz procka, do tego trzeba płyty na chipsecie P67, Z68, Z75 lub Z77.

Dlatego napisałem że jak chce kręcić to niech kupi MSI :slight_smile: