Wymiana karty graficznej VS reszta sprzętu

Witam

W tej chwili mam już niezbyt nowy sprzęt:

Athlon x2 5200 (2,7)

3 GB DDR2

Galaxy GF 7600GS DDR3 256MB 128 bit kręcona

A standardową wymianę zasilacza na tym forum mi darujcie - mam wystarczająco dobry.

Zastanawiam się nad zmianą grafiki na 9600GT, ale mam problem, bo nie wiem, czy reszta sprzętu nie jest zbyt słaba. Ja WIEM, że teraz się kupuje mocniejsze karty graficzne, ale nie mam za bardzo pieniędzy na zbyciu i to max na co teraz mogę wyrzucić pieniądze w błoto, poza tym nie mam dużych wymagań i nie gram w tej chwili w nic specjalnie wymagającego (team fortress 2, COD4, itd.).

Czy zmiana coś da, czy reszta sprzętu nie wyrobi? :]

PS. Radka nie chcę, dość już doświadczeń - osobiste uprzedzenia. Tylko nie chciałbym tu widzieć słowa “fanboy”, daleko mi do bycia fanem jakiegokolwiek sprzętu, zwłaszcza, że się na nim nie znam od jakiegoś czasu :]

Podstawowe pytanie: Jaki masz zasilacz bo bez tego to ani rusz??

Reszta podzespołów raczej powinna uciągnąć tą grafę

Podaj jeszcze model płyty głównej

Niestety płyta nie jest zbyt dobra, bo - delikatnie ograniczony - musiałem na początku kupić płytę ze zintegrowaną grafiką, ponieważ brakowało pieniędzy. Gigabyte ga-ma69vm-s2, z pamięci, jak coś później poprawię :]

Ale jeżeli grafika coś faktycznie da i reszta jej “nie będzie blokowała” to w sumie EOT :]

PS. Żeby nikt nie płakał - zasilacza dokładnie nie podam, ale jeden z tych lepszych (nie tych znienawidzonych, które rzekomo palą komputery) Modecom.

no to albo 9600gt albo już dołożyć do 4850

Płyta moim zdaniem jest całkiem przyzwoita, kwestia tylko zasilacza, napisz jaki to zasilacz i wtedy sytuacja bedzie jasne :slight_smile:

Jeśli zasilacz jest ok to kupuj tą grafe

No i fajnie. Tzn nie dołożę, bo … No i właśnie nie chcę pisać, żeby ie było niepotrzebnej dyskusji. Dzięki za odpowiedź.

Edytowałem wyżej, ale dokładnie nie napiszę. Szajs nie jest, na purepc.pl mi składali.

Podaj zasilacz

Dobrze. Jeżeli piszecie, że zmiana coś da, to zmieniam i zamawiam. Dziękuję wszystkim za pomoc i nie martwcie się już o mój zasilacz (jak na złość, bo mógłbym sprawdzić, ale wiem, że Wy tu wszystkim zasilacze chcecie wymieniać):smiley: Pozdrawiam.

ziomuś ale na jakimś modecomie feelu czy tracerze to nawet takiej karty nie wkładaj

“Ziomuś”, czytałeś to, co wcześniej pisałem? O feelu nie ma mowy, jakiś “lepszy” Modecom, początkowo na purepc mi składali ludzie komputer, tam o takich cyrkach nie ma mowy, ale dzięki za troskę. OMG, ile można katować o te zasilacze, standard na tym forum. Dowiedziałem się tego, co chciałem, dzięki i szczęśliwego nowego roku :} No i dotrwajcie do 24! (dobry zasilacz tu się przyda :D)

Młody jesteś bardzo dowcipny, tylko później nie płacz jak ci spali kompa. Pozdro i Hepi nju jer :slight_smile:

Nie spali, możesz mi łaskawie uwierzyć NA SŁOWO, że mam wystarczająco dobry? Dzięki. Z tym że nie podoba mi się “młody”. Może stary nie jestem, ale w wieku 20 lat słyszeć “młody” raczej rzadko mi się zdarza.

No i nie mogę powiedzieć, że bez satysfakcji nie podaję modelu zasilacza, kochacie o to pytać - dlatego nie podaję :] Spokojnie

m4rciniak , toć podaj im ten zasilacz, bo będą zaraz płakać chłopaki ha ha. Żartuje. Nie podawaj. I nie zwracaj uwagi na posty, w których piszą “a jak Ci się spali to Twoja wina!”. Jeżeli kupi Anteca za 1000 zł i się spali, to kto wtedy poniesie odpowiedzialność cwaniaczki? Wy? Szczęśliwego Nowego Roku!

slawex1983, nie, to taka noworoczna kara :]

Złośliwy jestem, ale tak naprawdę dziękuję za zainteresowanie panowie :slight_smile: Wiem, że mogę grafikę zmienić, pomogliście i się cieszę i może nawet za was wypiję.