Wymiana karty graficznej

witam mam zamiar zakupić sobie nową albo maksymalnie podkręcić starą kartę graficzną

co do wyboru nowej to trochę nie wiem jaką doradzie mi proszę mam do dyspozycji ok 500 zł

a stara kasta to gf 7300gs jak jest możliwość odblokowania potoków to bardzo bym prosił o wskazówki bo samo podnoszenie zegarów niewiele dawało :frowning:

tak więc proszę o pomoc

Jaki Masz sprzęt, aby procek nie blokował, zasilacz, co by wyrobił i gniazdo AGP, czy PCI Express?

a tak zapomniałem gniazdo mam PCI Express zasilacz 400w a procek to celeron 2,66

jakiej firmy?

a płyta główna ?

Sprzedaj 7300 i kup sobie gf 9600. cena ok. 600 zł. Zasilacz ci spokojnie wystarczy.

Ciekawe, a czy sprawdzałeś kiedyś instrukcję do takiej grafy. Dajmy na to karta Gigabyte. W wymaganiach minimalnych wyraźnie pisze min 450W. Miałem zasilacz Chieftec 400W i wiesz co dochodziło do restartów (napięcia spadły zbyt mocno). Myślałem przed zakupem, że jakoś tam będzie, ale doszło do trzech restartów pod rząd (co 1 sekundę) na takiej grafce. Bios główny padł, na szczęcie miałem płytę z dualbiosem. Zaraz kupiłem 550W i restarty zniknęły. Wniosek, lepiej uważać z poradami typu 400W spokojnie wyrobi. W ciągu ostatnich dwóch dni były ze cztery wątki na tym forum g8600 gt/gts lub gt9600gt + zasilacz 400W (i to dokładnie 400). Wszyscy mieli problemy.

Tak, więc radziłbym lepszy zasilacz (zwłaszcza jeżeli Masz zasiłkę marki Tracer i jej równoważne) i dajmy na to tańszego gt8600gt ewentualnie poszukać wersji gts. Co do kombinowania z modyfikacjami to niech się inni wypowiedzą, bo ja wolę stabilność.

zasilacz wymienię bo był z obudową i za mocny nie jest

gadałem już z iwa nike i on mi trochę rozjaśnił co i jak więc dzięki narazie nieaktualne :smiley:

bananzo , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.