Wymiana karty graficznej

Witam

Mam problem z komputerem a właściwie zasłabą konfiguracją do cabala (mmorpg) na 99% jest to zintegrowana karta graficzna :o oraz 1 giga ramu więc zamierzam niewielkim kosztem podciągnąć go do tej włąśnie gry

mobo gigabyte m61pme-s2

procesor amd athlon 64 x2 dual core processor 5k+ 2611MHz

pamięć ddr2 1giga pc2-6400 800mhz(chyba) nie znam firmy

karta graficzna GeForce 6150se nForce 430

dysk ata samsung spin point p80 (nie wiem czy napisałem to co trzeba)

zasilacz Colors-it 350W model:330U-SCH

sieciówka integra

net 1mb

mam na oku coś takiego

grafa http://www.komputronik.pl/index.php/product/58929/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4850_Gigabyte_1_GB_2xDVI_(PCI-E)_OC_Zalman.html

ramy http://www.komputronik.pl/index.php/product/50373/Podzespoly-PC/Pamiec-DRAM/Kingston_DDR2_2GB_800MHz_CL5.html

i tu moje pytanie czy to coś da (tzn czy części nie wymienione nie będą ograniczać tych nowych)

czy lepiej poczekać kupić nowy za pare lat #-o

czy wreszcie pogram w cabala bez ścin kompa wywalania do pulpitu

oraz czy mój zasilacz to uciągnie ;]

oczywiście czekam też na wasze propozycje częsci lepszych (oczywiście za cenę podobną do moich) a właściwych na mój komputer (prosze o linki bez allegro) :smiley:

Za pomoc z góry dziękuję ;]

ZASILACZ! !!

Minimalne Wymagania:

  • CPU: Pentium 3 800MHz +

  • RAM 256MB +

  • Karta graficzna: 3D accelerator

  • Karta dźwiękowa: Kompatybilne z DirectX 9.0c

  • Pojemność dysku HDD: 2GB +

Zalecane Wymagania:

  • CPU: Pentium 4 1.4GHz +

  • 512MB +

  • Karta graficzna: Radeon 9250 + 3D accelerator

  • Karta dźwiękowa: Kompatybilne z DirectX 9.0c

  • Pojemność dysku HDD: 2GB +

ta twoja Integra nie jest taka zła,da się na niej zagrać w CoD4,więc to chyba nie jest źródło problemu

1.grafikę możesz zmienić na tego radeona 4850 albo na 4770 który jest ciut mniej wydajny,ale tańszy i mniej prądożerny

2.Niestety twój procek troche może ograniczać nową kartę,może warto spróbować trochę OC

3.Najważniejsza rzecz to wymienić zasilacz,przy twoim konfigu to starczy Modecom Carbon MC430

4.Ram nie jest aż tak bardzo drogi,więc też warto dołożyć

5.Na obecnej konfiguracji nie powinieneś mieć większych problemów z grą,może wyczyść system z syfu+defragmentacja dysku

Myślałem że to wina grafy bo z wiechy występują przy korzystaniu z skili czy poruszaniu się z dużą ilością innych graczy

co do mojej konfiguracji to nawet po formacie mi tnie nawet na najniższych detalach więc nie wiem czego może to być wina ;/

hmm,nie masz od kogoś pożyczyć karty mocniejszej od twojej i sprawdzić jak wtedy działa gra?

jak już mówiłem ta integra nie jest zła,ale do “dedykowanej” karty to jej trochę brakuje

twój komp spełnia wymagania zalecane, więc sam już nie wiem, może ktoś inny coś pomoże :smiley: