Wymiana karty graficznej

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w doborze nowej karty graficznej do mojego komputera:

Płyta główna: do jutra wpiszę

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3Ghz

Pamięć RAM: 4GB DDR2

System: Windows Vista Ultimate 32-bit SP2 (legalny)

Obecna karta graficzna: nVidia GeForce 9800GT (512MB)

Na święta chciałbym sobie sprawić nową i proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniej karty nVidii, takiej żeby spełniała podane warunki:

  • przynajmniej 1GB pamięci (dobrze byłoby więcej)

  • może być dwurdzeniowa (czy jak to się tam nazywa)

  • zgodność z DirectX 11

  • wyjście HDMI

  • cena możliwie niska

  • taka, żeby nadchodzący Crysis 2 i obecne GTA IV hulały na full detalach bez przycięć

ty sobie lepiej procesor zmień na x4 lub ten podkręć a nie dobrą grafe sprzedajesz…

No, dokładnie. Więcej na tym zyskasz, a grafikę za jakiś czas możesz zmienić na… no właśnie napisz ile możesz wydać.

Powiedz jeszcze co to dokładnie za procesor i jaka płyta główna, bo może da się jeszcze coś z niego wycisnąć. :wink:

Myślę, że na te święta mogę wydać około 700-800zł no i chodzi mi głównie o GTA IV i wszelakie Crysisy (może jeszcze Black Ops). Dokładny model procesora i płyty głównej podam jutro.

I jeszcze takie pytanie: czym różni się DirectX 10 od 10.1? I jak sprawdzić, którą wersję posiadam?

Masz DX10, ale nie ma to większego znaczenia.

Do napisz jeszcze jakiej rozdzielczości jest twój monitor i jutro coś wymyślimy.

najważniejsze to podaj jaki masz zasilacz.

a jeśli zależy Ci na tym DX11 i żeby gierki hulały to myślę, że GTX 460 będzie ok.

Rozdzielczość to 1440x900, ale chciałbym żeby opierać się na 1920x1080, bo podpinam go czasem pod TV, a i ten możliwe, że będzie zmieniony.

Czy pomiędzy systemami 32 i 64 bitowymi jest jakaś istotna różnica w grach? Bo jeżeli zamiast karty chciałbym zmienić system na 64-bit to musiałbym zmieniać też procesor i płytę główną, tak?

Nie, musiałbyś tylko zainstalować system 64-bitowy.

Jednak różnicy w wydajności nie ma. Jedynie będzie ci wykorzystywać całe 4GB RAM’u, a nie jak do tej pory 3,25GB.

Tylko że systemy x64 są bardziej pamięciożerne, więc w tym przypadku zmiana systemu na x64 nie ma większego sensu.

Procesor masz bardzo dobry, a jakby go jeszcze podkręcić przynajmniej na 3,5GHz, to będzie idealny. Ma 6MB L2 Cache, więc mimo 3GHz daje radę.

Nadal nie wiem ile możesz wydać, ale myślę, że najrozsądniejszym wyborem byłby GTX 460 1GB.

Z powodzeniem poradzi sobie z 1920x1080, nie jest drogi i można go sporo podkręcić.

Wydać mogę około 700-800zł.

Czy uda mi się w warunkach domowych podkręcić procka niczego nie psując? Jeżeli tak to moglibyście podesłać jakąś instrukcję?

Czy ma znaczenie gdzie kupię tą kartę? Bo słyszałem o tym, że karta kupiona od innych sprzedawców będzie miała różną wydajność.

No to w tej cenie akurat GTX 460 1GB.

Uda się. Napisz jaką masz płytę główną. A instrukcji jest pełno w internecie i niespecjalnie chce mi uzupełniać wiedzę już zawartą w sieci.

Tu jest pierwszy-lepszy poradnik podkręcania C2D, jaki znalazłem w Google: http://forum.pclab.pl/topic/197951-Jak- … -poradnik/

Od innych producentów. Ogólnie wszystkie mają taką samą wydajność, ale niektóre są fabrycznie podkręcone. Bardziej różnią się zastosowanym chłodzeniem.

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn … procesorow

Poradnik bardzo przejrzysty poradnik, co do grafiki ja bym brał radeon 6850 który ciut jest wydajniejszy lub taki sam, a ciągnie mniej prądu, tylko że chyba kosztuje ciut ponad 800zł:/

Niedawno zakupiłem Pewną kartę Nvidy GTX460. Są dwie wersje. Pierwsza Ma 764 MB GDDR5 a druga 1GB GDDR5 oczywiście różnica cenowa jest. Kartę kupisz już za 500 - 700 zł. Jestem z niej bardzo zadowolony karta posiada wyprowadzenie HDMI. Gry poprostu bajka zero ścinek. ZAjmuje ona dwa sloty i potrzebuje dodatkowego zasilania. Jest po PCI-E x16

Szczerze polecam!

gtx460 potrzebuje 2x 6pin wtyczki. Minimum 1, bo w pudełku jest przejściówka z 2molexyna 6pin, wiem bo sam mam gtx460 768mb gainward nawet trochu go podkręciłem.

Ale za 700-800 lepiej brać pełną wersję gtx’a czyli 1gb 256bit, będzie wydajniejsza a nie ciągnie aż tyle prądu bo tylko 10W więcej.

No w sumie tak bierz GTX 460 1 GB GDDR5, mam ciut gorszą 768 MB GDDR5 , ale moim zdaniem spełnia swoje zadanie :smiley: