Wymiana karty graficznej

Witam,

Mam problem, znalazłem kolesia który kupiłby mojego GF fx 5200 128/128 (MSI) no ale naturalną koleją rzeczy jest to że jak ją wyciągne to muszę coś włożyć w zamian :wink: i tu następuje problem… chciałbym cos (dożo)lepszego ale dysponuje skromną sumą pieniedzy 400zł (jak na taki cel) Z mojej oriętacji za tę sumę mógłbym kupić jedynie:

GeForce 6200 Asus N6200GE/TD/128M (128-bit)

lub

Radeon 9600 Pro Sapphire 256 MB DVI+TV

i tu pytanie do was :wink:

Czy zmiana mojego Fx na np. tego radka przyniesie jakąś odczuwalną różnice

(tzn odczuwalna dla mnie to taka że bedzie 2razy mocniejszy i wystarczy mi na 2lata tak na srednich wymaganiach żeby chodziły gry, duzo nie gram :wink: bo inaczej nie mam sensu wymieniać :smiley: )

Ewentualnie doradzcie cos ok400zł +/- 30zł na AGP 8x,

dzięki za pomoc

Radeon jest dobry bo taktowania 400/600 czyli takie jak być powinno :slight_smile: Ten 6200 to nie zła propozycja szczególnie że teoretycznie ma nie zły OC a wersja 64bit konkuruje z 9550 :slight_smile: Poczytaj o 6200 więcej jakie wyniki w smarkach i grach. Na AGP raczej się nie modują ale kto wie :slight_smile:

No chyba że skusisz się na “używkę” i bez problemu na Allegro kupisz np. Radeona 9800Pro…który bije na głowę obie podane przez Ciebie karty.

zamiast kupna R 9600 Pro polecam ci kupno R 9550 + podkręcenie

do 400 obecnie kupisz karte r9600 XT

http://skapiec.pl/site/cat/14/comp/1340

a co do podkrecania sprzetu… pamietaj, ze nie zawsze wychodzi to tak jak oczekujesz.

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 19:09

aha… a te 256MB ramu jak w twojej zaproponowanej karcie to tylko zbedny wydatek.

Dzięki za pomoc, w końcu to nie wiem czy mi się opłaca ta wymiana jak sądzicie ?

co do podkręcania… nie zamierzam podkręcać nie mam do tego warunków bo mój komp jest na 5letniej gwarancji i ma plomby :confused: używana karta też przez to nie wchodzi w grę

karta, ktora zaproponowalem jest o niebo lepsza od FX5200

W takim razie wierzę na słowo :wink: jeszcze lookne na jakies testy na necie i bede się decydował, tylko pewnie bede czekał wieki na ten model :confused: bo znając zycie nie maja takiego na stanie. Ja zadko gram tylko w najlepsze tytuły tak wiec demon szybkości jest niepotrzebny ale ta moja to już rzęch do potęgi…

dzięki za odp