Wymiana karty graficznej

Witam. Chciałbym wymienić kartę grafiki, ale jest problem. Nie wiem jak. Stara zintergowana grafika intel® g33/g31 expres chipset family (chciałbym wymienić na jakąś dedykowaną). Mam kilka pytań dotyczących wymiany:

1.czy jak stara karta posiada dodatkowe (zewnętrzne) zasilanie a nowa nie to ten kabel mam po prostu zostawić?

2.pierwsze pytanie na odwrót (jeśli nowa posiada a stara nie to skąd wziąć zasilane dodatkowe)

3.czy stare sterowniki muszę usuwać? jeśli tak to kiedy? czy po wymianie karty czy po wymianie i po instalacji nowych sterowników?

odp. na 1 zintegrowana grafika raczej nie ma dodatkowego zasilania przynajmniej ja jeszcze się nie spotkałem z takim rozwiązaniem / 2 możesz kupić odpowiednią przejściówkę jeżeli twój zasilacz nie posiada odpowiedniej wtyczki i ma odpowiednią moc do nowej karty /3 możesz je odinstalować po włożeniu nowej kary do komputera i uruchomieniem przed instalacją nowych tak robiłem już kilka razy nigdy nie miałem problemów . A jaką masz płytę , zasilacz i jaką grafikę chcesz kupić .

  1. Zintegrowana karta graficzna nie posiada własnego zasilania.

  2. Niektóre dedykowane karty graficzne, nie wymagają dodatkowego złącza zasilania, wystarcza im moc dostarczana przez magistralę PCI-Express, jeśli karta wymaga zewnętrznego zasilania, musisz mieć w zasilaczu odpowiednią wiązkę z wtyczką PCI-E 6pin (obrazek). Jeśli twój zasilacz nie posiada takiej wtyczki można zastosować odpowiednią przejściówkę 2xMolex -> 1 PCI-E 6pin (Obrazek).

  3. Nie jest to wymagane, ale zalecane jest usunięcie starych sterowników przed montażem dedykowanej karty graficznej.

P.S Pamiętaj o tym, aby sprawdzić czy twój zasilacz wytrzyma obciążenie generowane przez dedykowaną kartę graficzną.

Zmiana karty graficznej na nową. Wyłączenie zintegrowanej karty graficznej w BIOS-ie.

Po zmianie karty graficznej oprócz deinstalacji poprzednich sterowników, dokładnym przeczyszczeniu komputera, instalacji nowych sterowników zainstaluj wcześniej sterowniki Chipset do swojej płyty głównej :wink: