Wymiana karty graficznej

(Kfactorkowal) #1

Witam.

Mam prośbę do was, abyście odpowiedzieli mi na pytanie czy taka wymiana ma sens w ogóle i ewentualnie zaproponować cos innego. Chciałbym wymienić kartę graficzną, ponieważ na moja starsza już taka "super" nie jest. Podam specyfikacje kompa:

AMD Athlon 64 X2, 6 GB RAM DDR3, GeForce 9600 GT 1GB. Chciałbym wymienić tanim ale dobrym kosztem kartę graficzną. Najlepiej w kwocie 200-250 zł. Tak patrząc na szybko znalazłem za cene 200 zł GeForce GT520 2048MB DDR3 VGA+DVI+HDMI PCI-E. A dokładniej ten model http://allegro.pl/geforce-gt520-2048mb- ... 59069.html. Czy wymiana na to ma sens czy macie może jakieś inne propozycje? Korzystam z Windowsa 7 PRO na licencji MSDN. Komputer wykorzystuje to sporadycznego grania. Proszę o opinie i z góry dzięki za poświęcony czas:)

(Sokar11) #2

Przecież ta karta jest wolniejsza od Twojej. Szukaj czegoś AMD 4850, 4870, 5750,5770

(Kfactorkowal) #3

A na jakie informacje patrzeć, jeżeli chodzi o szybkość? itd?

(fiero) #4

Patrzeć na testy dostępne w internecie. Od szybkości karty zależy przede wszystkim architektura GPU, ile ma ROPów, SP, itp. Tak samo ważna jest pamięć, jej typ, przepustowość a dopiero na końcu ile jej jest.

(bison616) #5

do 250 zł nie znajadziesz nic wydajniejszego niz to co masz