Wymiana karty graficznej

Siema,

Mam dzisiaj dla Was pytanie, ponieważ chcę włożyć jakąś nową kartę graficzną do komputera, bo aktualnie moja to Ge Force 7025GT, no i bardzo mocno daje się w znaki, i gram w najstarsze gry, takie jak Cod:mw, Gta:sa. No i tak, tutaj Wam podaję konfigurację mojego kompa, oraz zasilacza:

Procek : AMD Athlon LE-1640 2,70 (jedno rdzeniowy)

RAM : Good Ram 2,5 GB

Karta graficzna : Nvidia Ge Force 7025 / NVIDIA nForce 630a (256 MB) DDR2

Płyta główna : GA-M68SM-S2

Zasilacz :

Firma: Fsp Group Inc

Model : FSP250-50GL (PF)

Max moc : 250 W 50H

Tutaj zdjęcia zasilacza:

http://imageshack.us/photo/my-images/23 … 11141.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/54 … 14201.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/23 … 11141.jpg/

Obudowa komputera (zdjęcia):

Przód: http://img402.imageshack.us/i/p3004111822.jpg

Tył : http://img546.imageshack.us/i/p3004111823.jpg/

I tutaj jest Wasze zadanie. Chcę włożyć tutaj jakąś kartę graficzną, taką jak Ge Force 8600GT, co pociągnie przynajmniej na minimalnych gry, które teraz wychodzą. Pisałem już jeden temat, lecz pisali mi, że bez wymiany zasilacza i obudowy się nie obejdzie. Więc tutaj macie zadanie, żeby coś wykminić z tym kompem - odchodzi zmiana na nowy. Z góry dzięki za pomoc ;).

Więc ja będę bardziej oryginalny: poza zasilaczem musisz jeszcze zmienić obudowę, bo do obudowy slim, nie wciśniesz żadnej porządnej karty graficznej (no - chyba że użyjesz młotka … a wtedy nadal pozostanie problem zasilacza).

żeby “pociągnie przynajmniej na minimalnych gry, które teraz wychodzą”

musisz złozyc zupełnie nowy pc bo do tego zestawu sama karta nic nie da

krzysio2138 , naprawdę ciężko będzie cokolwiek tutaj zdziałać, posiadasz obudowę w którą wejdą karty tylko low-profile, zasilacza ATX też tam nie włożysz. Na początek przydała by się wymiana obudowy a co za tym idzie zasilacza. No chyba, że wyciągniesz bebechy z obudowy i będzie to pracować na zewnątrz.

No to co ja mam z tym złomem zrobić? :confused: Bo w nic nie mogę grać :/.

Kup konsolę.

Niestety, za bardzo nic nie wyczarujesz - pozostaje albo składka no nowy komputer, albo zakup konsoli (PS2, X360)

Po co? Żeby podziwiać skompresowane niewyraźne tekstury w grach?

Po to, by móc podziwiać “skompresowane, niewyraźne tekstury”, zamiast żyć ze świadomością że jedyną grą którą uruchomi w “wysokich detalach” jest Pasjans.

Po to, by za rok znowu nie stanąć przed koniecznością wymiany połowy bebechów (bo wymagania przerosły stan obecny).

Po prostu dlatego, że w chwili obecnej gość stoi w miejscu w którym musi podjąć decyzję w co inwestować - a koszta będą zbliżone.

Powiem tak, już kiedyś miałem ten sam problem, lecz zamiast zainwestować w coś innego do komputera, to kupiłem konsolę PS2 - jeżeli o to, to ją nadal mam, sprawną. Po zakupie owej konsoli stwierdziłem, że zamiast wydawać na jedną grę po 50 złotych zrobię raz na zawsze coś z tym złomem. I tak, jeżeli chodzi o obudowę do kompa, to mam jeden stary komputer gdzieś na strychu - gorszy jeszcze od tego. Chciałbym się powstrzymać od decyzji kupywania nowej obudowy. Więc tak, jeżeli koniecznie mam wymienić obudowę, to pójdę dzisiaj na strych i zrobię zdjęcia. Dobra, ale pozostaje jeszcze zasilacz, oraz karta graficzna. Możecie jakoś zaproponować nie drogie elementy?

krzysio2138 - obudowa w twoim przypadku, to przysłowiowy “pikuś”. Koszt pierwszej lepszej “blachy” nie przekroczy 100 zł. Używanego GF 8600 kupisz za - powiedzmy - następne 100 zł. Jednak należałoby zastanowić się, czy nie kupić lepszej grafiki, co spowoduje pomnożenie tej kwoty jakieś 5 razy. Niezależnie od tego jaką kartę wybierzesz - będziesz musiał zainwestować w porządny zasilacz (kolejne - powiedzmy 200 zł). Kiedy już to wszystko zakupisz - to założę się że ograniczy cie CPU. Zakładając że pozostaniesz przy tej płycie głównej - to oznacza kolejne 200 zł.

Możesz też spróbować pójść na całość i po prostu kupić nisko profilową kartę (Radeona 6570, czy GT430 lub nawet GT 520). To będzie cię kosztowało jakieś 300zł. Zasilacz pewnie da z siebie wszystko, a jak w końcu padnie (niekoniecznie zasilacz) - to będzie impuls by wymienić wszystko. Szczerze mówiąc - to i tak każda karta którą uda ci się zapakować do obudowy i tak będzie lepsza niż to co masz obecnie.

A mógłbyś mi podesłać linki do Ge Force 8600GT, zasilacz i obudowę? Nie musi być koniecznie 8600GT, ale chciał bym, aby mógł bym jeszcze na tym gracie pograć w Gta 4, i w jakieś starsze tytuły, przykładowo Crysis :).

I tak ma wyjść PS4 za niedługo i kolejny XBOX czyli i tak będzie konieczna wymiana, żeby grać na wysokich detalach oraz nie martwić się zmianą sprzętu… :smiley:

Czy Ty masz mózg? Pisałem, że mam PS2 i nie będę wydawać 50zł na każdą grę. Chcę dołożyć coś do kompa, kurde.

Ty się zapytałeś, to i jak : a czy Ty masz mózg? Przecież na komputer gra też kosztuje w tych okolicach…

Mi nie chodzi o gry, tylko o wymianę części, a gry i tak ściągnę z neta, ale nie róbmy spamu :).

Rozumiem, że darmowe gierki :D? Darmowe gierki nie wymagają super-extra podzespołów, są jeszcze dema - ale 1GB dla jednej czy dwóch mapek ;)?

sla nie wydurniaj się, dobrze wiesz że mu chodzi o torrenty :smiley: Tyle że na PS2 też można z neta ściągać ;x

Można, ale no łamie regulamin :smiley:

No to jak, pomożecie coś mi z tymi częściami zrobić?