Wymiana karty graficznej

(Woocash304) #1

Witam!

Chciałbym wymienic swoją kartę graf., bo moja obecna to archaik (nVidia GeForce 2) Mam juz jedną na oku, nie jest to "full wypas" ale dla jest wystarczająca (nVidia FX5500) I tu jest moje pytanie: czy wymiana przejdzie bez problemowo, bo słyszalem, że jesli sie ją wymieni to w xorgu będą sprzeczne informacje i iksy nie ruszą, dlatego zadaje to pytanie, poniewaz chce być pewny czy nie bedzie zadnych kłopotów

Dodam, że mam XGL'a a co za tym idzie: sterowniki do karty

Proszę o szybką odpowiedź

(Sawyer47) #2

no, niesetty nie da się tak wymiec karty... raczej nie da sie bez reinstalacji sterowników - o ile checsz mieć akceleracje 3D, a co za tym idzie xgl'a...

(Woocash304) #3

no cóż a najwazniejsze pytanie: czy w ogole system ruszy z nową grafą??, jesli tak to najwyzej później by się zrobiło reinstalkę sterów

(Sawyer47) #4

system ruszy, X'y pewnie nie, może pomoże dpkg-reconfigure xserver-xorg... ale nie wiem, nie miałem okazji przekonać się w praktyce. Jeżeli ci sie nie śpieszy możesz poczekać na Edgy Eft i zaplanować reintsalkę z wymianą karty.

Tak pół-offtopicznie - GF FX 5500 to nie jest dobra karta, wybrałbym coś iinego.

(Kinemator) #5

Jak zmienialem Riva TNT2 na Geforce 5200 to X`y nie wstaly bo byly inne sterowniki (nvidia-legacy i nvidia).

Wystarczy zmienic wpis w xorg z nvidia na nv i X beda chodzily, a wtedy mozesz spokojnie probowac instalowac sterowniki.

(Woocash304) #6

no cóż, dzieki za info i propozycję, nr47 chyba zrobie własnie tak jak piszesz i tak planowałem zmiane na Edgy'iego gdy się ukaże

a co do karty to skłoniło mnie jedno: pieniadze, krótko mówiąc nie stac mnie na nic lepszego tym bardziej, że jeszcze dokupuje RAM (narazie mam tylko 128)

(El Presidento) #7

Przy wymianie karty, w zupełności wystarczy i nie ma pózniej większych problemów, instalujesz sterowniki i dziala bomba.