Wymiana karty graficznej

Witam!

Chciałbym wymienic swoją kartę graf., bo moja obecna to archaik (nVidia GeForce 2) Mam juz jedną na oku, nie jest to “full wypas” ale dla jest wystarczająca (nVidia FX5500) I tu jest moje pytanie: czy wymiana przejdzie bez problemowo, bo słyszalem, że jesli sie ją wymieni to w xorgu będą sprzeczne informacje i iksy nie ruszą, dlatego zadaje to pytanie, poniewaz chce być pewny czy nie bedzie zadnych kłopotów

Dodam, że mam XGL’a a co za tym idzie: sterowniki do karty

Proszę o szybką odpowiedź

no, niesetty nie da się tak wymiec karty… raczej nie da sie bez reinstalacji sterowników - o ile checsz mieć akceleracje 3D, a co za tym idzie xgl’a…

no cóż a najwazniejsze pytanie: czy w ogole system ruszy z nową grafą??, jesli tak to najwyzej później by się zrobiło reinstalkę sterów

system ruszy, X’y pewnie nie, może pomoże dpkg-reconfigure xserver-xorg… ale nie wiem, nie miałem okazji przekonać się w praktyce. Jeżeli ci sie nie śpieszy możesz poczekać na Edgy Eft i zaplanować reintsalkę z wymianą karty.

Tak pół-offtopicznie - GF FX 5500 to nie jest dobra karta, wybrałbym coś iinego.

Jak zmienialem Riva TNT2 na Geforce 5200 to X`y nie wstaly bo byly inne sterowniki (nvidia-legacy i nvidia).

Wystarczy zmienic wpis w xorg z nvidia na nv i X beda chodzily, a wtedy mozesz spokojnie probowac instalowac sterowniki.

no cóż, dzieki za info i propozycję, nr47 chyba zrobie własnie tak jak piszesz i tak planowałem zmiane na Edgy’iego gdy się ukaże

a co do karty to skłoniło mnie jedno: pieniadze, krótko mówiąc nie stac mnie na nic lepszego tym bardziej, że jeszcze dokupuje RAM (narazie mam tylko 128)

Przy wymianie karty, w zupełności wystarczy i nie ma pózniej większych problemów, instalujesz sterowniki i dziala bomba.