Wymiana Karty Graficznej!

(Żaku) #1

Witam wszytkich!! Mam do was takie pytanie jutro mam zamiar kupić nową karte graficzną GeForce GT 6600 256MB będę wymieniał ją za moją starą karte GeForce FX 5700 128MB i dowiedziałem się od znajomego, że podczas wymieniania jakiegoś sprzętu trzeba patrzeć czy zasilacz ,,obejmie" jego możliwość tak więc mam do was tekie pytanie czy zasilacz do mojej płyty główniej ,,obejmie" nową karte grafczną tutaj są(według mnie, jeśli jakieś będą jeszcze potrzebne to prosze powiedzieć)informacje na temat mojej płyty głównej i zasilacza:

beztytu322ury0.png

bardzo prosiłbym o szybką odpowiedź...

(Drojek15) #2

Daj screena jeszcze z Komputer > czujnik - zobaczymy jakie napięcia ma i wtedy pogadamy. Ale jak to jest mniej niż 350 W jakiś No Name to będziesz musiał wymienić, ale pocieszę cię że Fortron 350W kosztuje ok 80zł a bardzo dobra zasiłka.

Złączono Posta : 28.09.2006 (Czw) 15:35

Skąd to stwierdzenie? Na tym Screenie nie pisze ile W ma zasilacz a 6600 z 256MB na pokładzie będzie zużywać więcej niż FX 5700 128MB

(Żaku) #3

przepraszam doszło do małej zmiany karte, którą bede zakupywał nazywa sie GeForce 7600 256MB

czaki1000 oto ten screen który prosiłeś

2wp6.png

Złączono Posta : 28.09.2006 (Czw) 16:19

Aha i jeszcze takie pytanie bo w sprawie dodawania nowego sprzetu nie jestem dobry czy po wymianie jakiegoś sprzetu(tak jak w tym przypadku) musze coś(poza sterownikami) zainstalować nanowo nieiwiem system itp…

(Michal Kolatek) #4

Co komu ze screena z napięciami, napięcia mierzy się tylko i wyłącznie miernikiem, podaj firme zasilacza i ilość wat.

Co do softu to najlepiej jeszcze przeinstalować sterowniki od płyty, i poczyścić komputer ze starych sterowników. System jak masz windowsa od dłuższego czasu to często warto zrobić format bo ten system szybko się zaśmieca, ale to nie jest konieczne.

(Żaku) #5

Tobi gdzie sprawdzić firme zasilacza(jest jakis sposób przez jakiś program) oraz jego liczbe WAT.karte mam juz zakupiną dokładne informacje o niej GeForce 7600 256MB DDR2 128BIT AGP8X HDTV DVI Poza sprawą z zasilaczem jeśli jest takam możliwość chciałbym wysłuchać opinie waszą na temat tej karty…

(McDracullo) #6

ZAsialcz to musisz sam obejrzeć. Odkręcasz bok obudowy i masz napisane na naklejce zasilacza (boku) firme i moc zasilacza.

(Żaku) #7

Pisze tak:

Procomp Model:ATX KY- 400W

Volgate 230V

Current 5a

Frequency 50Hz

to co wycztyłaem na zasilaczu te informacje wystarczą

(McDracullo) #8

jeszcze lda pewności to jeśli masz możliwośc zmierz napięcia, ale na moje to do wymiany…

(Żaku) #9

A co by było gdybym podpioł jutro tę karte graficzną i normalnie na niej pracował…ps. to doracie mi jaki zasilacz mam kupić :!:

(McDracullo) #10

albo będize chodzić dobrze, ale będzie się coś złego dziac, albo padnie zasilacz, albo padną inne podzepsoły kompa, albo grafika itp.

do jakiej kwoty?

(Żaku) #11

najlepiej jak najniższa do 100zł

(McDracullo) #12

No to Fortron 350W MDN (ewentulanie MDN®) z allegro za około 60 zł.

(Żaku) #13

Dobra pozostaje kupic mi ten zasilacz:D:D Najwyżej jutro po szkole skocze sie do sklepu no i go zakupie…jak ktoś jeszcze ma jakieś rady co to teo zasilacza to pisać za nim kupie nowy :mrgreen:

(McDracullo) #14

Fortrona możesz nie dostać w sklepie.

(Żaku) #15

ale zauważyłem że moja karta ma 400W a ty powiedziałeś że musi być przynajmniej 350W

(Drojek15) #16

Ale twój zasilacz (przynajmniej wg everesta) słabo trzyma napięcia… 12.54V w spoczynku… Fortron lepiej trzyma napięcie a poza tym ten twój to tak zwany No Name :]

(Michal Kolatek) #17

Ten Twój yyy ‘‘zasilacz’’ ;] to nie wygeneruje takiej mocy, pisze że 400 W a tak naprawde to ma z 350-370 W, a Forton jest lepiej wykonany i ma zapas mocy.

(Żaku) #18

No luzik ale karte zamontowałem i mi komp chodzi jakieś dobre 5 godzin i jak narazie nie ma żadnych komplikacji. A to chyba dobrze??

(Wigrus1) #19

no to jeżeli uważasz, że działa 5 godzin to będzie Ci chodzić cały czas? ;/

(Danzelmario) #20

skoro o zasilaczach tu gadacie to co chłopaki myslicie o http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27530 .bo ciagle slysze Forton i forton. to tez porzadny zasilacz. dzieki wigrusowi ( na gg :stuck_out_tongue: ) dowiedziałem się co sie liczy w zasilaczu. i ta zasilka ma 2 oddzielne linie 12v o lacznej mocy 360 W natęzenie na linii 12v wynos aż 20 A -w innytch zazwyczaj mniej a max dopuszczalne wynosi 25 A i to raczej sporo- wiec? dobry to sprzęt?