Wymiana kości pamieci

Witam, mialem w komputerze 2x kosci 256 kingstona K. Na plycie byly tylko 3 miejsca wiec wyciagnalem jedna kosc i włożyłem 2x 512 innej firmy.

Po dniu pracy komputer się zawiesił i tu pojawia sie pytanie czy to mogło być przyczyna? Czy mam wymienic kości, a jesli tak to na jakie?

Podam odczyta z Everesta:http://www.speedyshare.com/794935193.html

Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam.


Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8S648FX(-L)

Typ procesora Intel Pentium 4, 2033 MHz (20 x 102)

Grafika NVIDIA GeForce FX 5200 (Microsoft Corporation)

Karta dźwiękowa Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card

Pamięć 1,25 GB RAM

System Windows XP Profesional +SP2

Spróbuj pomieszać ze sobą kości, nieraz tak się może zdarzć, że jedna z druga nie działa

Juz teraz sa pomieszane…tj. 256 kongstona i 2x 512 innej firmy i nie wiem czy to dobrze…

Teoretycznie nie powinno przeszkadzać gdy będą w każdym gnieździe inne pamięci, jednak między teorią a praktyką różnie bywa. Sprawdż czy pamięci są dobrze wciśnięte i zapięte w gniazdach. Usterka nie musi być spowodowana wadliwą/niekompatybilną z pozostałymi kością pamięci.

Moze rzeczywiscie nie kosci sa tu problemem…a calkiem cos innego. Pisalem juz temat z problemem zawieszania gdzie jest on duzo dokladniej przedstawiony. Zly dobor kosci to tylko moja hipoteza, poniewaz w temacie nei ukazaly sie odpowiedzi. Oto link do mojego tematu:http://forum.dobreprogramy.pl/zawieszanie-systemu-t353449.html

Sprawdź: napięcia zasilania (poglądowo np. za pomocą Everesta, najlepiej miernikiem) temperatury podzespołów (np. Everest)

PS. Rób spację po " :" to linki nie będą się zlewały.

Spróbuj różne kombinacje pamięci; same 2x512, 2x256+512 i takie tym podobne.

Pozatym zrób tym świeżo dodanym pamięcią Memtesta.

Ok. wielkie dzieki, postaram sie zastosowac do zalecen. Jeszcze raz dziekuje. Pozdrawiam.

Tych 256 to nawet praktycznie nie odczujesz, a jezeli jest starsza to może spowolnić te nowsze. Zostaw same nowe kości (btw czy zakup 512 był opłacalny ?? Wątpię, za niewiele większą kasę byś miał 2 * 1 GB).

Zacznijmy od tego, czy warto wgl. jeszcze inwestować w DDR ?

Generalnie 1GB DDR400 CL2, kosztuje drożej niż ten samo odpowiedni 1GB DDR2 800 CL5

Kosci mialem ze innego komputera wiec nic nie kupowalem. =]

Przeniesiony temat z Problemy do :arrow: Hardware, Sterowniki