Wymiana na Abit IP35-E? Opłaca się?


(Ali142) #1

Witam, mam możliwość zamiany mojej płyty głownej + ok 10zł na w/w płytke. I tu nasuwa się pytanie czy to mi się opłaca? Czy płyta ma jakieś problemy z dual bootem czy cold bootem?? Występują jakieś problemy z resetami ustawień FSB czy ogólnie ustawień O/C?? Każda opinia jest ważna i może doprowadzić do tej wymiany lub nie:P


(Cosik Ktosik) #2

Jest na Intelu P35, więc na jakąś formę double boota możesz zawsze liczyć :smiley:

Tylko część kondensatorów jest polimerowa, to mi się nie podoba. Taka firma, jak Abit, powinna lepiej dbać o swoją renomę.


(Ali142) #3

A co z tym cold bootem i resetem ustawień FSB/OC??


(Cosik Ktosik) #4

Czytałeś to: http://www.nvision.pl/forum/lofiversion ... 36279.html

Mnie by to zniechęciło.


(Michal Kolatek) #5

Pewnie chodzi o to

Nie przypadła nam do gustu również konieczność resetowania CMOS po wybraniu niedziałających ustawień pamięci – niestety płyta nie potrafiła przywrócić poprzednich ustawień. Natomiast w przypadku ustawienia zbyt dużej częstotliwości procesora budziła się w bezpiecznym trybie. Biorąc pod uwagę, że płyta jest nowością, a do tej pory zostały wydane jedynie 2 BIOSy, w tym ostatni z 24 maja, można przypuszczać, że nowy pojawi się niebawem i wniesie pewne usprawnienia. Jak widać, miejsce do popisu jeszcze się znajdzie.

z testu na egielda.com.pl

Nowy bios ma to poprawić

Trudno powiedzeć, obecnie czekamy na kolejny bios, który ma właśnie eliminować błąd pod czas startu kompa tzw. FSB reset. Jeśli Ci się kasuje zegar to prawie napewno bateria siadła na mobo.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sho ... &p=2998143

ale tamta osoba z problemem używała fabrycznego biosu, mogła jechać na pierwszych, a u abita zawsze pierwsze biosy są kiepskie


(Ali142) #6

Czytałem ten test i czytałem trochę temat na forum.purepc.pl dotyczący tej płyty. Tam sporo osób wypowiadało się o tym cold boot'cie (polega on na tym, że płyta po pewnym czasie od wyłączenia komputera, gdy może być zbyt niska temperatura PCB to płyta nie startuje :expressionless: ) i niektórzy wspominiali też o resecie ustawień FSB. Polega on tym, że ustawiamy przykładowo fsb 400mhz, wszystko chodzi stabilnie, orthos full stable, superpi itd. Uruchamiamy kompa parę razy(nie pod rząd, lecz co jakiś czas) i nagle płyta się nie bootuje lub bootuje i ustawia def fsb i def dimm :frowning:


(Tomekvip22) #7

A nie 7?? http://www.abit.com.tw/page/pl/download ... YPE=LGA775


(Cosik Ktosik) #8

Tajemniczy , on cytował z artykułu.

Masz podpis

Ważne jest, czy poprawili w nich wszystkie problemy w tym z double i cold bootem.


(Ali142) #9

Może ma ktoś tą płytkę i się o niej wypowie??


(Tomekvip22) #10

A to przepraszam mój błąd nie doczytałem :oops: