Wymiana na ASUS R HD 7770 - czarny ekran

Witam!

Nie trzeba szukać daleko winowajcy,gdyż to pewnie wina zasilacza z czarnej listy,który posiadasz.Polecam go wymienić na firmowy.

Kupię firmowy i potem co , kto mi za to zwróci pieniądze??

 

A tak po za tym sprawdzałem u kolegi który też ma zasilacz z czarnej listy i u niego działa karta. Więc?

W Twoim przypadku to ja bym najpierw kupił zasilacz a potem kartę.

 

Co do problemu nie ma na to recepty z tymi zasilaczami z czarnej listy.Na jednym odpali na drugim nie wszystko zależy od linii napięcia i rzeczywistej mocy.

Ewentualnie karta jest niezgodna z PCi-e x16 na Twojej płycie.

Sprawdź system z płyty (pendrive) Live np. linux ubuntu. Sprawdzałeś w trybie awaryjnym ?. Zasilacz jak podpowiadają może pracować na granicy obciążenia czyli na innej karcie działa wystarczy 5-10 watt więcej obciążenia już nie. Karty z serii 6/7 mają dodatkowe złącze zasilania podłączyłeś ?.

 

Pozdrawiam\

 

Nie wiem o co ci chodzi, możesz jaśniej? Tak , podłączone jest molexem 6-pin. 

http://ubuntu.pl/pobierz.php

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/start-computer-safe-mode#start-computer-safe-mode=windows-7

ściagnij wypal płytę i uruchom z tego komputer. Tryb awaryjny uruchamia się F8 przy starcie systemu.

ale do czego zmierzasz

… nie wiesz? Kolega podpowiada Ci żebyś uruchomił (system) komputer w trybie awaryjnym, czyli bez sterowników w domyślnym trybie graficznym VGA.  

ok, ale jak to ma ma rozwiązać problem

To ma sprawdzić Twój sprzęt, taki pierwszy etap testu.

PS. wiesz co to jest znak zapytania i kiedy go się używa?

ok, jestem w trybie awaryjnym

…jeśli system się uruchamia w trybie awaryjnym tzn. że, problem najprawdopodobniej tkwi w sterowniku lub jego ustawieniach np. źle ustawiona rozdzielczość lub częstotliwości odświeżania monitora. Możliwe jest również że zasilacz w innym trybie niż VGA (czyli przy zwiększonym poborze prądu) nie ma wystarczającej mocy żeby uruchomić komputer.    

Kolego najprawdopodobniej przyczyną problemu jest Twój pseudo-zasilacz, którego nazwa sugeruje, że ma on 500W**1** mocy, a tak naprawdę (wg pobożnego życzenia producenta) ma on na linii 12V-wej ma tylko 260W i dodatkowo ma pasywny PFC**2**.

Twoja dotychczasowa karta GeForce 210 ma TDP 31W, a nowa ASUS HD 7770 ma 81W, czyli jest dość znaczna różnica (51W), a to dla Twojego pseudo-zasilacza może być nie do “udźwignięcia”.   

Kolego, “tak czy siak” Twój pseudo-zasilacz należy jak najszybciej wymienić na jakiś markowy , gdyż jego użytkowanie grozi  uszkodzeniem komputera. Polecam np.:

• Corsair VS series 450W (CP-9020096-EU), jedna linia +12V (34A), moc linii 408W, aktywny PFC**2**, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 Plus (µ=80%), (specyfikacja), gwarancja producenta 3 lata.

Do poczytania: http://tnij.at/69977


1 -__ Producenci markowych zasilaczy w nazwach swoich zasilaczy podają maksymalną moc z jaką zasilacz może długotrwale pracować, zaś producenci pseudo-zasilaczy podają maksymalną moc szczytową czyli maksymalną chwilową moc.   

2 - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z linii 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.**  **    

Myślę o kupnie nowego zasilacza, chciałbym żeby wyraziliście opinię czy ten jest odpowiedni kosztuje 230 zł

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

…jest trochę za mocny do Twojego kompa, ale z drugiej strony jeśli cena Ci nie przeszkadza to nie ma  za mocnych zasilaczy.

Zasilacz jest godny polecenia.

• Thermaltake Smart SE Modular 530W, jedna linia +12V (41A), moc linii 492W, aktywny PFC, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, semimodularny**1**, (specyfikacja), gwarancja producenta 3 lata.


1 - Częściowo modularny, tylko część kabli niskoprądowych jest odpinana.

 

 

 

czy 8 pin jest odpinany, bo karta posiada wejscie na 6 pin

Kolego zerknij w specyfikację tam masz pokazane wszystkie wtyki (PC-E 6+2, gniazda czerwone). Kliknięcie naprawdę nie jest trudne.    

kolego jednak się myliłeś.  Szkoda tylko że straciłem pieniądze. To  jednak nie zasilacz.

PS: Podjpiąłem PC-E 6 pin, czerwone gniazdo.

Nie wiem do kogo “pijesz”, ale jeśli do mnie to rzecz ma się tak:  

Kolego do niczego Cię nie zmuszałem. Decyzję o wymianie zasilacza podjąłeś sam. Moje rady w formie sugestii  oparte były na informacjach jakie podawałeś w kolejnych swoich postach i wynikały z gruntownej wiedzy dotyczącej działania komputera. 

Przytoczę:

…z tej informacji wynika, że karta HD 7770 i komputer jest sprawny (cyt. “śmiga bez problemu”),

…zaś po tej informacji napisałem: 

w związku z tym, że zadeklarowałeś posiadanie zasilacza z czarnej listy:

zasugerowałem:  

i stwierdziłem fakt o którym wie każdy udzierający porad na tym forum:

W związku z powyższym zakupu nowego markowego zasilacza nie traktuj jako straty pieniędzy lecz jako dobrą inwestycję w bezpieczeństwo podzespołów Twojego komputera dla, którego ma on pierwszoplanowe znaczenie.   Przypomnę, że decyzję o jego wymianie podjąłeś sam.


btw. a tak na marginesie jeśli komuś wytykasz, że popełnił błąd to wypadałoby podać rzeczywistą przyczynę usterki.  

 

 

  

    

myślałem o kupnie plyty glownej ASUS APM78-GS tylko nie wiem czy pójdzie radek.