Wymiana na Phenom x4 9500 i komp nie startuje

Witam

Obecnie posiadam kompa z płytą główną Gigabyte GA-M57SLI-S4 (rev 2.0) z BIOSem FG, procesorem Athlon64 X2 3800+ oraz 6GB DDR2-667. Niedawno kupiłem używany procesor AMD Phenom X4 9500. Na stronie producenta jest napisane, że płyta obsługuje ten procesor. Niestety po wymianie CPU na Phenoma komputer nie startuje, jest tylko jeden długi dźwięk po uruchomieniu. Wgrałem BIOS w wersji FF, podobno FG sprawiało problemy z tym prockiem. Nie mam możliwości sprawdzenia Phenoma na innym kompie. Błąd sugeruje, że problemem może być pamięć. Po włożeniu Athlona wszystko działa poprawnie. Czy ktoś ma doświadczenie z tym prockiem? Może to być problem RAM, bo to jest DDR2-667 a nie DDR2-800?

Pozdrawiam

 

A robiłeś reset biosu zworką lub baterią ( prawidłowy reset zresetuje datę i godzinę w biosie)

 

Płyta wygląda, że CPU obsługuje, więc jak nie ruszy, może uszkodzony?

 

 

Sprawdź, czy masz taki typ tego CPU?

Edit:

 

Na tej wersji biosu powinien spokojnie ruszyć?

 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2539

 

I potwierdzenie:

http://zatrybi.pl/9215/phenom-x4-9500-i-ga-m57sli-s4-rev-2-0

Dokładnie jest ten: HD9500WCJ4BGD. Komputer ruszył, gdy zostawiłem w środku tylko jeden moduł 1GB RAM. Phenom chyba jest wybredny jeśli chodzi o producentów pamięci. Mam taką konfigurację: 1GB Samsung, 1GB Kingston, 2x2GB GoodRAM. Pokombinuję z kolejnością pamięci. Po załadowaniu systemu Vista wyrzuciła mi błąd BSOD 0xA5 (ACPI). Czy jeszcze raz zresetuję BIOS.

 

Zresetuj na nowym CPU bios - często pomaga, bo może jeszcze pamięta ustawienia starego CPU.

 

Tylko reset zworką, a najlepiej baterią wyjmij ją na 10 minut - prawidłowy reset zresetuje datę i godzinę w biosie.

Edit:

 

Załóż mu tylko te Goodram i reset. Metoda prób i błędów.

 

I TAKA mieszanka pamięci może robić problemy.

Zresetowanie BIOS sprawiło, że procek współpracuje z pamięcią Samsunga i Kingstona. GoodRAM w dowolnej konfiguracji uniemożliwia uruchomienie komputera. W Athlonem GoodRAM działał pod warunkiem, że ustawiłem w takiej kolejności 1GB Samsung - 2GB GoodRAM - 1GB Kingston - 2GB GoodRAM. Możliwe, że ta pamięć nie jest szczególnie tolerowana przez AMD. Najlepszym wyjściem będzie wymiana całej pamięci na DDR2-800. Dzięki za pomoc!