Wymiana pamięci DDR2

Tak myślę, czy warto zrobić następującą wymianę:

Obecnie mam w kompie DDR2 2+1 GB 800 MHz. Jakby wyjąć tą 1’nkę i wstawić 2 GB, co dałoby 4 GB i tryb DUAL. Zastanawiam się czy warto sobie zawracać głowę, coś to da?

Mam Win7 x64.

Zależy do czego używasz komputera i jaki masz sprzęt. Jeśli komputer wykorzystujesz do ogólnych zastosowań domowych i masz nie najnowszy sprzęt, to raczej nie warto dodawać tej pamięci, tym bardziej, że pamięć DDR2 jest dość droga. Jeśli robisz jakieś prace zaawansowane, specjalne, gdzie potrzeba więcej pamięci, to warto. Oceń sam. Ja mam win 7 pro x 64 i miałem 2 gb pamięci dual. Zamieniłem na 4 gb dual i nie czuję żadnej różnicy. Komputera używam do wszystkiego oprócz specjalnych zastosowań

Potwierdzam to co napisał darmik24 - nie ma sensu w większości przypadków. Pozostałe przypadki podane powyżej. Jeśli w czasie pracy komputera nie zapychasz pamięci RAM “pod korek” to dorzucenie dodatkowego modułu nic nie zmieni, tryb Dual przyspiesza max o kilkanaście procent a często można go uruchomić na różnych modułach pamięci RAM.

Dzięki za odzew, i uściślę że czasem zagram w jakiegoś dirta2, czy fife 11, po za tym standardowe użytkowanie komputera.