Wymiana pamieci RAM i płyty głównej w Windowsie XP

(Figo D) #1

Witam. Wczoraj wpadłem na pomysł by wymienić coś w moim komputerze ponieważ nowsze gry jak Crysis, Wiedźmin, Call of Duty 4 zaczynają mi zamulać... Myśle nad wyminą procke na czterordzeniowy ale to dopiero po swietach bo teraz nie mam tkaich funduszy :wink: Narazie chce zajać sie plyta glowna i pamiecia ram

Mój sprzęt na dzien dzisiejszy:

Windows XP Home Edition

• Intel Core 2 Duo E6400 2.13 Ghz

• Gigabyte 945PL-S3, 945PL, DualDDR2-533

• 2x1024 Kingston 533 MHz DDR2 Non-ECC

• Dysk Seagate Barracuda 7200.9 ; 160 GB, 7200 RPM

• Leadtek Winfast GF 7950 GT, 512 MB DDR3

z tego co wiem mam zasilacz 400W

Chciałbym zmienic płyte głowną moze cos takiego ----> http://allegro.pl/item269318524_gigabyt ... dzw_g.html

oraz

Pamięć RAM DDR2, 4 Giga, Jeśli zmieniłbym plyte glowna to chcialbym 1066 MHz lub 800 MHz poniewaz moja plyta główna daje rade tylko z 667

Proszę o pomoc w doborze sprzetu moze jeszcze jakies inne zmiany?

Czy wszystkie podzespoly beda ze soba dobrze wspolpracowaly? Jesli nie to moze cos zmienic w tym skladzie?

i czy przy takim zestawieniu zasilacz 400W wszystko ladnie udzwignie? a moze bedzie trzeba wymienic wentylator?

Proszę o wszystkie odpowiedź, porady i pomoc odnosnie tego tematu

Dziekuje i pozdrawiam

(Terus16) #2

:o :o :o :o :o :o :o po co ci taki komp ja mam słabszy od twojego i mi ładnie wiedźmin i colin dirt chodzi na max a ty chcesz 4gb ramu radze ci narazie poczekać bo teraz te części co chcesz kupić za pare miesięcy beda połowe tańsze :o :o :o :o :o :o :o

(Seba86mu) #3

Żeby każdy miał takie problemy, jak Ty :?

(Figo D) #4

gram w wiedzmina i gdy na poczatku gry pojde na bagna nie da rady grac szczerze mowiac w crysisie na srednich detalach daje rade pograc dopiero w call of duty jeszcze gorzej idzie :wink: nie chce sie bawic w podkrecanie kompa bo jeszcze mam go na gwarancji i nie chce jej stracic a teraz akurat mam troche kasy odlozonej wiec chcialbym cos kupic do komputera poki ja mam :wink:

prosze o pomoc w doborze czesci do zamiany a nie wypominaniu mi ze mam dobry sprzet i chce go jeszcze polepszac...

(Terus16) #5

moim zdaniem to ze ci sie gry tną to nie jest wina sprzetu tylko jakiś wirusów które masz :slight_smile: przemyśl to sobie lepiej :mrgreen:

(Guciu248) #6

Ja na twoim miejscu to bym zmienił kartę graficzna na jakiegoś geforce z serii 8xxx

(Figo D) #7

myslalem nad zmiana karty graficznej lecz nie mam teraz takiej kasy zreszta narazie nie bede wymienial moze gdy zrobia cos z vista zeby sprawniej chodzila to odrazu na viste sie przerzuce zobacyzmy...

nie mam virusow po 1 przed formatem ciely mi sie te gry i sprawdzalem kompa przez kilka programow antyvirusowych po 2 na poczatku tego tygodnia robilem formata po nim stan grywalnosci sie nie zmienil

nie wiem czemu tak sie dziwisz ze mi gra muli jak do takiego crysisa np juz w zalecanych parametrach sie nie mieszcze

jesli mozesz pomoc dobrac podzespoly to bym byl wdzieczny ale jesli chcesz tylko dodawac jakies zbedne komentarze to sobie odpusc

(Rejkm) #8

Nie rozumiem po co tutaj coś zmieniać. Przecież to całkiem przyzwoity komputer (niejeden z nas chciałby taki mieć :mrgreen: ). Nie powinno być problemów z grami na nim. Jeżeli jednak chcesz coś poprawić to możesz kupić lepszą kartę graficzną. To na pewno poprawi wyświetlanie obrazu w grach. Nie napisałeś jaki masz system operacyjny, jeżeli pracujesz na Windows w wersji OEM to po wymianie płyty głównej licz się jeszcze z dodatkowym wydatkiem na nowy system. :?

(Figo D) #9

na obraz w grach nie narzekam jest naprawde bardzo dobry lecz w plynnoscia w grach nie jest za dobrze... gdy ustawie na najwyzsze detale w wiedzminie nie da rady grac a w crysisie na srednich muli mi ostro gra...

czesto zdarzaja tez sie zaciecia na kilka sekund

mysle ze zamiana plyty glownej oblsugujaca ram z 800 mhz powinna zalatwic sprawe a dokupienie jeszcze 2 giga do moich to taka inwestycja na przyszlosc gdy wymienie procka i karta graficzna

(Klik9) #10

Hmm...jakaś ta płyta średnia, no i te RAMy...może te 533MHz to nie jest jakaś wielka różnica, ale mimo wszystko 800MHz byłoby lepiej. I koniecznie sprawdź markę zasilacza, szczególnie jeśli komputer był kupowany jako gotowiec, bo z reguły wkładają tam zasiłki pokroju Mustang czy Tracer, albo jeszcze gorzej. Ogólnie jednak uważam, że komputer jest OK. Możesz przetestować go 3DMarkiem i porównać wyniki z innymi i wtedy zobaczysz, czy warto coś zmienić...bo jeśli się chce grać we wszystkie gry na max detale, i max wydajność, no to przepraszam, ale tu już trzeba kompa za ok. 8000-10000zł

(florky12) #11

Też się dziwię,że wiedzmin nie chodzi ci płynnie.Ja na swoim athlonie64 (oc 2.4),2 GB ramu i GF 7300GT(oc) nie mam żadnych problemów z płynnością.Gram na full detalach.A przeciez twój komp jest lepszy.

Może masz coś nie tak ze sterownikami?

(Figo D) #12

ehh sterowniki wgrywalem odrazu po formacie i sa najnowsze jakie znalazlem :wink:

Moim zdaniem wymiana plyty glownej i ramu na 800 mhz lub 1066 powinno zalatwic sprawe

Ehh nie przesadzajmy 8000 - 10000

za moj komputere dałem o ile dobrze pamietam 4,200

wymiana ramu i plyty glownej na lepsza powiedzmy.... 800-1000 zł

moze jeszcze procek czterordzeniowy powiedzmy 1200 zł

i uwazam ze crysis na max detalach powinien ladnie chodzic oczywiscie przez directxa 10

EDIT:

Jak sprawdzic moze jest jakis program jaki mam zasilacz w kompie bo z powodu gwarancji oczywiscie nie moge rozebrac kompa i sprawdzic

pozdrawiam

(Klik9) #13

Przez program się chyba nie da, powinieneś mieć w instrukcji kompa lub na karcie gwarancyjnej...albo w oddzielnym punkcie albo będzie pisać np. nazwa obudowy i 400W...ale komp za 4,200 powinien mieć markowy zasilacz :wink:

(Figo D) #14

no własnie nie mam na karcie gwarancyjnej zasilacza wypisanego :wink:

ale znalazlem obudowe

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C8320258

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 16:11

Odświeżam temat

pomoze ktos w wyborze plyty glownej i ramu :frowning: ?