Wymiana pamięci RAM w moim komputerze

Witam. Od jakiegoś czasu strasznie narzekam na szybkość i działanie mojego komputera. Postanowiłem że wymienię pamięci RAM na nowe. Otóż obecnie posiadam 256MB na gnieździe DDR SDRAM, płyta główna to FIC AU13 a procek AMD Athlon XP, 1353MHz. Chciałbym zmienić pamięć z 256MB na 1-2GB. Moje pytanie: Czy da radę wsadzić RAMy 1-2GB do mojego kompa?

Proszę o pomoc i rady, z góry dziękuje. Pozdrawiam.

podaj model płyty głównej

możesz dołożyć ramu. Ale nie wiem czy to ma sens. Jeżeli masz dość duży fundusz to lepiej wymienić płytę główną, procesor i pamięć na nowsze

Zrobiłem raport w Everest, może pomoże. Nie mogłem znaleść Modelu wiec może w tym raporcie jest.

Oto on: http://wklej.org/id/39930/

przecież już podałeś model

sprzęt to nowy nie jest :] więc nie ma co wymagać. Zrób optymalizację systemu. Moim zdaniem nie ma co się rzucać na 2 gb do tego sdram nawet płyta główna tyle nie obsłuży. :] kup se 512 albo jak już chcesz 1 gb (co do 1 gb nawet nie jestem pewien czy obsłuży). Trochę za te ramy zabulisz :wink: bo ich normalnie to w sklepie nie ma bo one są już stare ^^ więc może odłuż tą kasę i zastanów się nad zbieraniem na nową skrzynkę.

pZdr.

jakie sdram? przecież to ddr . Są w sklepie. I faktycznie trochę kosztują. Też polecam zbierać na nowy sprzęt

rozumiem. No komputer ma ponad 5 lat więc to nie nowość. Wasze odpowiedzi na ceny ramów i podzespołów kompa nie zdziwiły mnie, liczyłem na takie odpowiedzi :slight_smile: W takim razie jedynie zbierać na nowy sprzęt :slight_smile: Dzięki wielkie, pozdrawiam.

PS. Orientujecie się może ile by mnie wyniosło złożenie komputera takiego w miarę? tj: płyta, proc, ram 2gb, grafika 128-256mb, zasilacz 400-500W, dysk 150-200GB (mam 80GB) no i taśmy itd. napęd mam dobry: Liteon cd,dvd, dvd multi z funcką Light Scribe więc to pominąć, obudowa też by została.

plyta 175 ( Gigabyte GA-M61PME-S2 s.AM2 VGA)

proc 230(Athlon 64 x2 5200+ s.AM2 BOX)

ram 67 ( Kingston 2GB DDR2-667 Dual Chanel Kit Non-ECC)

grafa 225 ( Gainward 4650 512MB 128bit DDR2 PCI-E)

zasilacz 150 (Chieftec (GPS-350EB-101A) 350W bulk)

dysk 150 ( Samsung 320GB 16MB HD321KJ sATA-2

no tak kolo 1000 zl. To zalezy co chcesz w tym kompie miec.

Taka moja propozycja.

Pewnie ma SDRAM DDR1 (pełna nazwa ) :] poszperaj po forum dużo ludzi zaczepiało już wątek "komp do 500 - 1000 zł :slight_smile:

Owocnego szukania ^^

pZdr.