Wymiana plików jest a neta nie ma

Witajcie wszyscy mam taki problem mianowicie: mam dwa komputery jeden to slaby laptop, który ma Win. 2000 na którym nie ma żadnych programów (wszystko biorę przez sieci) i drugi zwykły na którym mam Win. XP Media Center na tym kompie mam tak ZoneAlarma Avast-a ostatnio Spybot serach, and destroy itd. I problem wygląda tak że dopóki nie zainstalowałem tego media center to siec działa znakomicie od kąd mam MC to sieć działa tak jak mam włączonego firewall-a to mogę przesyłać tylko pliki jak wyłączę firewall-a to mogę i przesyłać pliki i net działa ale na chwile bo po jakiś 10 minutach trzeba zresetować drugiego kompa (tego z XP MC) bo net „zanika” wszystkie programy przestają działać(które są związane z netem takie jak eMule czy gg). Grupę robocza mam ustawioną domyślną (WORKGROUP) na obydwu na tym, z którego biorę neta (XP MC) mam IP kart sieciowej 192.168.0.1 Włączone udostępniane piliki i drukarki na drugim kompie mam IP 192.168.0.2

Niektórzy mogą powiedzieć to wróć do zwykłego XP otóż mógł bym wrócić jak bym nie maił czegoś takiego robiłem formata, bo miałem niezły bajzel jak zwykle zainstalowałem najpierw firewall-a potem sterowniki na końcu podłączyłem modem od NEO i wtedy zaczynało się coś takiego np. włączyłem firefox-a to w menadżerze urządzeń miałem z 3 otwarte w ogóle większość programów miałem po pare raz otwartych jak by to nie wystarczyło kupiłem czystą płytę nagrałem wszystkie programy zrobiłem format obydwu partycji chce cos zainstalować wiedze komunikat program może być skorumpowany przez wirusa lub jest nie cały… przez teg0o wirusa potrafiłem zrobić formata 3 razy dziennie w końcu pojechałem i pożyczyłem od brata MC nagrałem kolejną płytę z programami u niego i jak na razie wszytko działa oprócz tego w/w

Kiedyś, gdy miałem zainstalowanego avasta i zainstalowałem zone alarm to nie wyłączyłem jakiejś funkcji w avascie gdy wyświetlił mi się komunikat, że jak jej nie wyłączę to moga sie pojawić problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Przez to resetował mi się komputer gdy przeglądałem internet. Może w twoim przypadku te problemy wynikają z tego samego. Spróbuj zainstalować innego firewalla.

Ściągnąłem Sygate Personal Firewall i jest jeszcze gorzej, ponieważ teraz ani nie udostępnia plików i dalej neta w opcjach po zaznaczałem żeby udostępniał a jakiego ty firewall-a byś mi polecał?

Ponieważ Zone Alarm i SPF jak na razie odpadają

Ja mam właśnie firewalla Sygate i żadnych problemów nie mam. Może spróbuj Comodo Firewall.

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

Prosze o zamknięcie tematu już wszytko jest ok