Wymiana płyty głownej- konieczny format dysku?

Mam płytę główna z chipsetem Via. Chcę ją zmienić na taką z chipsetem Intela. Czy w związku z tym będę musiał robić format na kompie i instalować system od nowa?

System- win xp sp2

Tak. Potem zainstalować wszystkie sterowniki dostępne na płycie CD dołączonej do płyty głównej, bądź najnowsze z internetu. Robienie obrazu systemu nic tu nie da, bo identyfikatory sprzętu są zapisane w rejestrze.

niekoniecznie… z via na intela powinno pojsc - trzeba najpierw odistalowac sterowniki do via, potem odpalic naprawe systemu (z plyty cd) i albo doistalowac sterowniki intela recznie, albo wykonac instalacje ‘nakladkowa’ systemu (naprawa)

ps. oczywiscie zawsze moze sie nie udac… 8)

http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_ … html#tekst proste i skuteczne

Nie konieczne jest instalowanie od nowa systemu po wymianie płyty głównej.

Wystarczy, że odpalisz instalkę windowsa np XP i skorzystasz z naprawy systemu drugie R, a system nadpisze się i uruchomi się tak

jak byś instalował czysty windows. Później czeka Cię instalacja sterowników tylko reszta programów powinna działać.

Ja osobiście proponuję instalację na nowo po zgranie tego co potrzebne. Zawsze to mamy czysty i świeży system.

Oczywiście pierwsza metoda jest o wiele szybsza ale nie zawsze daje dobre rezultaty.

Wybór pozostawiam użytkownikowi.