Wymiana płyty głównej - po złożeniu komputer nie działa

Postanowiłem wymienić płytę główną na nową również pamięć i procka jak i zamieniłem Cd-rom na nagrywarkę DVD (sata). Mój problem polega na tym ze złożyłem calego kompa ( wszystkie podzespoły i kable po podłączałem ) ale po włączeniu niestety nie działa. Wyświetla się tylko znaki towarowe producenta płyty oraz info na temat procka, pamięci. Nie wiem w czym problem. Do biosu nie mogę się dostać (klawiatura nie działa) windows z dysku nie idzie. nie wiem co dalej robić z tym.

Myślę że problem morze polegać na niezainstalowanych sterownikach dołączonych do płyty głównej. W celu instalacji: Włóż płytę ze sterownikami podczas uruchamiania kompa i automatycznie powinien rozpocząć proces instalacji po naciśnięciu klawisza. Nie jestem pewien czy jeżeli zmieniłeś nagrywarkę na sata to czy płyta się uruchomi, bynajmniej teraz gdy nie masz zainstalowanych sterowników, jeżeli się nie powiedzie spróbuj uruchomić płytkę z innego starszego napędu który będzie pod ATA. To tyle co mi przychodzi do głowy. Pzdr

Dzięki za jakiekolwiek sugestie, tylko jest mały problem… Nie mam płytki ze sterami :frowning:

Lepiej napisz tu konfig kompa…

Klawa na PS2 czy USB ?

Dysk na Sata czy IDE ?

Znajdziesz je na stronie producenta płyty, tylko ściągając pamiętaj o tym że powinien to być obraz płyty ze sterami.

Stery ściągąłem, ale nie ma w .iso tylko zip. A dysk to jest IDE a klawiatura PS2 chociaż mam też przejściówkę na USB.

W dniu 02.05.2008 , o godzinie 16:45 został dopisany post przez bodzio5

POprzednia Płyty główna Microstar MS6153ver. 2.1 , Ram ok 384 (3kości sdramy), procek 704MHz, Grafa 32MB, zasilacz 230W, Dysk IDE 30 Gb

Nowa Płyta MSI MS7255 ver.1.2 Ram 1GB DDR2 , Procek Celron 1,6 , Grafa zintegr. 256mb, dzwiek zintegr , dysk chcę mieć ten sam , do tego chcę podłączyć DVD Sata.

Mam takie pytanie, a czy przeinstalowałeś windowsa, czy próbujesz jechać na starym?

Próbuję na starym, pisałem ze nie mogę do biosu się dostać (klawiatura nie działa)

No to wiadomo dlaczego windows nie chodzi (sterowniki chipsetu i inne). Pytanie co zrobić z tą klawiaturą? Spróbuj reset biosu (cmosu) zworką na płycie. Sprawdź, czy wszystkie piny we wtyczce klawiatury nie są pozaginane i czy nie pomyliłeś gniazdek. Spróbuj z inną klawiaturą.

Mam nadzieję, że jej nie używasz??? Bo z USB nie dasz rady użyć klawy w biosie.

Teraz pytanie jak zainstalować te sterowniki. Ściągnąłem stery ze strony MSI, ale one są w ZIPie. Więc jeżeliu wypalę je na płytce (oczywiście rozpakowane) to po włożeniu do cdromu samoczynnie się nie zainstalują. Przeglądałem je i są tam pliki SETUP. No ale to z poziomu systemu. No nie mam pojęcia. :?

W dniu 03.05.2008 , o godzinie 9:06 został dopisany post przez bodzio5

Do Darth ReXa

To tak poza problemem w tym dziale. A jak ktoś ma super nową płytę już bez PS2 ( wiesz one powoli odchodzą do lamusa) i ma klawiaturę na USB. Co co w tedy w ogóle nie wejdzie do biosu ??? :?:

wejdzie bo jak by to było bez wejścia do biosu…

Czy macie jeszcze jakieś sugestie, dotyczące rozwiązania tego problemu. Męczę się już 2 dni.

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 15:03 został dopisany post przez bodzio5

Klawiatura już działa tylko jak zainstalować te sterowniki ???

Zainstaluj system operacyjny a sterowniki już spod systemu zainstalujesz.

Gdy ja zmieniałem wszystko to system cudem odpalił się, ale instalacja od nowa systemu jest KONIECZNA.

Wiesz, nie pomyślałem… Ale mam część racji, w starych płytach faktycznie się nie dało, zwłaszcza przed wprowadzeniem USB 2.0