Wymiana płyty głównej

Witam!

Chciałem się zapoznać z kilkoma opiniami czy warto kupić tą płytę główną:

http://www.dccomp.pl/foxconn-c51xem2aa8ekrs2h-nforce-590-sli-socket-am2-2xpcxdzw2xglansataraidddr2-p-26712.html

Płyta jest bardzo dobra, ale nie warto jej kupować. Chyba, że masz jakieś specjalne potrzeby typu SLI, dwie karty sieciowe i jakieś tam zaawansowane funkcje sieciowe.

Hmm… Chcesz rozbudować kompa, czy dopiero składasz? I ile masz na to kasy? Może coś doradzimy…

Tak będę miał podpięte jeszcze dwa kompy do mojego, i w przyszłości jak będzie taka możliwość to mam zamiar kupić dwie grafy. Czyli jednym słowem warto, zwłaszcza że cena nie jest aż tak wysoka, o ile będzie dostępna w sklepie. No i dzięki za pomocną informację.

Rozbudowa ze starego na nowy przęt.

No oprócz płyty jakiś procek, ram i grafa. Tak 1000 zł chciałem wydać na to nie więcej. Zwłaszcza, że jeszcze chcę sprzedać swoją starą płytę Abita, 1 giga ramu i grafike palita 7300 gt sonic.

A do czego ma być ten komp?

Głównie granie, słuchanie muzyki i oglądanie filmów, w mniejszym stopniu net i biuro.

To lepiej poczekaj trochę…

Później kup:

  • tą swoją płytę główną - 355,63zł

  • Radeona HD 3850 512mb - ok 600 - 650zł

  • 2 GB Ram-u - ok 130-150zł

  • procek? tu trzeba się zastanowić… Na pewno jakiś pasujący do płyty głównej :stuck_out_tongue: (Obsługiwane procesory: AMD Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon 64 FX / Athlon 64 / Sempron)

Tak tylko, że radeon chyba nie podejdzie pod tą płytę ponieważ ona jest SLi, a radki korzystaja z chipsetu crossfire. Co do ramu spoko, z prockiem nie powinno być problemu może byc jakis AMD 5600+ x2 dual jest tego mnóstwo na rynku. Z tego co widzę to głównym problemem będzie chyba tylko grafa, ponieważ jest ich mnóstwo i tylko nvidia jeżeli ma podejść pod płytę.

W sumie z tym czekaniem to też masz rację. Wystarczy miesiąc i już jest coś nowego, ewentualnie sprzęt momentalnie potanieje.

Kurczę nie zauważyłem :stuck_out_tongue:

Jeśli tak to spokojnie kup sobie Abita Ip35-E ewentualnie pełnego IP35, do tego też 2 GB RAMu i grafikę pokroju 3850 512 MB no i Pentium Dual Core i o/c z nim - a jeśli nie to jakiś core 2 Duo typu E4500 czy E6550.

Nie ma sensu się pchać w Athlona 64 X2 - takie coś miałoby ewentualne podstawy gdybyś już miał procka lub płytę.

test procesorów

Dzięki za test procków mówią same za siebie. Chyba pokuszę się o Intela.