Wymiana podzespołów - czy konieczna reinstalacja?

Witam

moja konfiguracja to

Core 2 Duo E8600

Płyta ASUS P5 E-SLI

Ge Forece 9500 GT

RAM 4 GB DDR2

 

Chciałbym kupić coś takiego:

 

Intel Core i7-3770 3.4GHz

MSI B75A-G43, B75

Corsair Corsair DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Dual

Gigabyte GeForce GTX660

 

i mam pytanie. Czy po wymianie podzespołów konieczna będzie reinstalacja windowsa 7 i windowsa Xp sp2?

Czy są na to może jakieś sztuczki?

 

Czy Win XP w obsługuje obsługuje i7

Oczywiście wskazane postawić świeży system W7 64 bitowy.

 

I kto używa XP z SP2, min teraz XP z SP3

 

Oba systemy do wymiany.

Instalacja konieczna ze względu na zupełnie inny sprzęt. Taki system raczej na pewno się nie uruchomi.

 

Windows XP obsługuje procesory i7, ale na tym zestawie to będzie kula u nogi.

Cześć,

 

Tak tylko dodam, że jeżeli posiadasz system w wersji OEM to zgodnie z licencją jest nie możesz go zaintalować, po tak dużej modyfikacji sprzętu na obecnym komputerze.

Jeżeli posiadsz system w wersji BOX nie ma takiego problemu.

jeśli wykorzystany os jest w wersji oem, to automatyczna aktywacja nie przejdzie na pewno. możesz spróbować jeszcze aktywacji telefonicznej, ale trzeba dość długo tłumaczyć co i jak, zanim podadzą nowy jednorazowy klucz. o ile podadzą w przypadku tak radykalnej zmiany konfiguracji.

 

nie opowiadaj głupot. Aktywacja przejdzie .

 

Po takiej zmianie podzespołów WinXP nie uruchomi się .

 

Jeżeli system się uruchomi, to będzie wymagał ponownej aktywacji. Tego nie unikniesz.

Systemu nie trzeba ponownie aktywować, jeśli wymianie nie podlegała płyta główna i karta graficzna.

 

Zależy, co rozumiesz przez: czy obsługuje i7? Windows XP SP2 widzi dodatkowe rdzenie, ale w wersji niższej niż Professional nie wykorzysta ich więcej niż 2. Chyba w SP3 ten limit został zwiększony, ale tutaj nie jestem pewny.

Nie odpali nawet w trybie awaryjnym, jak pisze @madoch, albo wywali bluscreeny albo zrobi restart po wstępnym załadowania (przed ekranem Windows)… nie wiem czy dałoby cokolwiek wcześniejsze odinstalowanie wszelkich sterowników bo nawet nie próbowałem…

Kartę graficzną można zmienić bez problemu. Jedynie płyta główna jest przypisana.

Błąd. XP Home Edition obsługuje jeden FIZYCZNY procesor (jedna podstawka), Professional dwa. Z obsługą wielordzeniowych CPU nie ma żadnego problemu.

czytaj wszystko, albo ze zrozumieniem.

  1. oem jest przypisany najczelniejszej do płyty głównej, ale nie tylko. zmiana zbyt dużej liczby podzespołów także unieważnia aktywację.

  2. nawet jeśli przypisany jest tylko do płyty, to w/g postu [1] zmieniona zostanie także płyta główna. no chyba, że znasz jakiś magiczny sposób, by i7 wsadzić do s.775? czyli mogą pojawić się problemy z ponowną aktywacją oem’a, bo to będą 2 różne komputery. z tego co kojarzę, to zasady dot. oem’ów zmieniły się dopiero w w8, który dopuszcza takie “przesiadki”.

Nie lepiej ci jednak zamiast tego i7 włożyć już coś na 1150 np. 4670 i do tego mocniejsza grafa jak gtx 760?