Wymiana podzespołów!

Witam! Ostatnio wymieniłam troche komputer w środku nic rewelacyjnego :slight_smile: No więc kupiłam płytę główną asrock k7s8x, ddr o taktowaniu 400mhz 512 mb oraz kartę graficzną radeona 9200 zostałam przy starym dysku i procku duron 1600 mhz. Słyszałam ze taka zmiana podzespołów mi nic nie da i że muszę kupić lepszy procesor po za tym duron strasznie sie grzeje na tych częsciach osiąga temperature 55 stopni i zdarza sie że czasem sie wyłącza. Czy rzeczywiśćie musze zmienić procesor? aha strasznie dużo ramu wykorzystuje przy działaniu programów takich jak tlen, gadu,emule,kaspersky , sunbelt kerio personal wykorzystuje prawie 85%pamięci

To zależy od Ciebie do czego używasz kompa i czy jest jeszcze w miarę szybki dla Ciebie :wink: 55 stopni dla durona to trochę dużo, zrób porządną konserwację wewnątrz kompa, zdejmij z proca wiatrak,radiator, a jak nie to przynajmniej przedmuchaj sprężonym powietrzem. Otwórz budę, jeżeli nie masz wiatraków zainstalowanych z przodu/tułu obudowy :wink:

chciałeś napisać o rzeczywistej szybkości 800 MHz :twisted:

wymień ten ■■■■ na Athlona lub Semprona

Przedweszystkim ile kasy masz do wydania ?

mam około 200 zl i zastanawiam sie nad kupnem procka albo dysku :slight_smile:

Możesz mieć i procesor i dysk :smiley: kup narpiew Athlona, póżniej sprzedaj Durona [jak by nie starczyło to troche pozbieraj] i kup dysk.

Jaka pojemność dysku? Jak Ci nie starcza miejsca to wiadomo, że kupuj dysk i się nie zastanawiaj, wielkiej różnicy nie odczujesz zmieniając procka za te pieniądze :wink:

Mam tylko 40 giga simsy 2 nie mieszcza mi sie :slight_smile: w takim razie kupie dysk dzięki za fatygę :slight_smile:

Witam wszytskim ,chce kupić kartę graficzną do karty ABIT NF7 nForce2 400 MHz., procesor to ATHLON XP2400+ 266 MHz, 512 RAM PC 333.

Prosiłem bym o jakąś podpowiedź.

Czy juz zainwestować troche i zmienic płytę :mrgreen:

wasrews a ile masz kasy?

na modernizację kompa zamierzam przeznaczyć około 900zł

Tylko na karte graficzną? Czy zamiersazsz również dokupić ramu? Jaki procesor, zasilacz?

krta graficzna i druga kość pamięci 512 mb

Złączono Posta : 26.07.2006 (Sro) 21:54

karta graficzna i druga kość pamięci 512 mb

x800GTO na AGP i 512 MB DDR 333 MHz (podaj dokłądnie jakie masz teraz pamięci).

jak to zmienie to musze zmieniać też zaSILACZ?

procesor mój ma 2000 MHZ

Złączono Posta : 26.07.2006 (Sro) 22:04

DDRAM 512 PC 333 - to jest mój typ pamięci

Jaki masz zasilacz obecnie?

Podaj opóźnienia i producenta.

karta graficzna to radeon 9200 - 64 mB

Ale mi nie chodzi o obecną karte graficzną. Tej chcesz się pozbyć i zakupić nową. Chodzi o zasilacz - nie wiadomo czy on to pociągnie. Podaj dokłądny model (możesz odczytać na obudowie zasilacza) i opóźnienia pamięci (np. z Everesta dostaępnego na Vortalu).

gdzie w systemie mogę znaleść opóżnienia i producenta

nie chce rozkręcać tej beczki

chyba że będe musiał

Opóźnienia i producent pamięci po zainstalowaniu i odpalniu np. Everesta dostępnego na Vortalu.

Producent zasilacza niestety tylko po rozręceniu budy :frowning: