Wymiana procesora Athlon X2 AD04000IAA5DD na AD04400IAA5D0 ma sens?

Czyli na chwile obecną pozostać przy XP-ku?

Osobiście zostałbym przy XP ale jak już bardzo chcesz to postaw W7 x86

32 bitowy czy 64? No i jaką wersję bo jest ich troszkę :-).

Taką jaką kupisz :wink:

Polecam Home Premium. Przy 2 GB RAM wersję x86.

x86 czyli 32 bitową ?

Owszem. W wersji box otrzymujesz obie wersje na osobnych nośnikach.

A co sądzicie o grafice Geforce 210 1024MB DDR3? Może jeszcze bym zakupił grafikę ale taką max do 100zł. Co byście polecili?

 

Nic dobrego o tej “grafice” nie sądzę. Daj sobie spokój.

Procek siedzi już w płycie :-).

Przecież ci pisze jak byk, że masz za mało RAM by ten test uruchomić. Prime95 spróbuj, ale osobiście nie widzę sensu jeśli nie podkręcasz.

 

Co do grafiki:

http://allegro.pl/radeon-hd-4670-gigabyte-1gb-ddr3-zalman-i4258016980.html

Jak nie ma sensu sprawdzać procesor pod obciążeniem?

Kiedyś kupiłem procka który był sprawny wszystko działało a pod obciążeniem szybko się przegrzewał i temperatura osiągała 80stopni…

System sam znajdzie, a jak nie to dobry jest program slim drivers. Koledze ostatnio instalowałem, który ma 2GB RAM, Athlon 2x 2.2GHz i geforce 210 śmiga, aż miło jedna gra nawet lepiej niż na XP.

Hmmmm zainstalowalem system Windows 7 no i szczerze powiem ze nie widze roznicy pomiedzy XP a W7. 

A co sadzicie o systemie Vista Home Premium 32 bitowy?

No, a jaką chciałeś zobaczyć różnicę? System jest nowszy, wygodniejszy i nie sypie tyloma błędami co XP.

A Visty nawet nie wspominaj, bo ten system żre RAM w ogromnych ilościach i sprawia też często problemy.

Nie zauważysz. Sam u siebie na podobnym konfigu tylko 6GB ramu nie zauważałem różnicy.

 

Tak jest nowszy i na tym się kończy…

@up

Ten system jest we wszystkim lepszy od Visty czy już martwego XP. Więc daruj sobie.

Niby w czym jest lepszy? Niestety mój konfig nie pozwala nawet zainstalować mi XP-ka ale uważam, że nadal to świetny, stabilny i szybki system.

Hmmmm a dowiedziaem sie ze jak przejde na W7 to bedzie odczuwalna roznica przy nowym procesorze niz na systemie XP. 

A czy wie ktos skad mozna pobrac W7 sp1 PL?

Stereotypami lecisz. Spróbuj zaktualizowanej Visty.

 

Co do XP, to też takie naiwne twierdzenie, że nowsze jest zawsze i w każdej sytuacji lepsze. 

Wzrostu szybkości raczej nie należało się spodziewać, gdyż XP jest sprawnie działającym systemem.

 

Możesz pobrać angielską wersję testową na 30 dni http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_7.html

Dzięki za odpowiedzi.

Znajomy posiada podobną płytę do mojej z tym że ma 4GB Ramu, Athlona X2 4400+ i system Vista Home Premium 32-bit.

Czy po zmianie systemu nas Windows 7 64-bit odczuje jakąś różnicę w szybkości komputera? 

A może zmiana na Windows 8?