Wymiana procesora = bluescreeny pomocy

Witam mama mały problem a mianowicie posiadam płytę główną asus P5bV 3 GB RAM geforca EVGA 8600GTS do tej pory używałem proca intel pentium D 925 3.0 x2

kupiłem używanego proca od kolegi dual core e 5200 po zamontowaniu go komputer nie startował myślałem że to zasilacz kupiłem nowy corsair 430 nadal nie startował więc sflashowałem bios i teraz komp odpala ale w momencie ładowania systemy wyskakuje bluescreen za każdym razem o dziwo działa tryb awaryjny przed chwilą próbowałem zainstalować system od nowa Win7 64x ale wyskoczył przy 98 % rozpakowywania plików błąd ktośma jakieś pomysły ?

Trzeba było najpierw spojrzeć na tą listę http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … P5BV/#CPUS

Procesora E5200 tam nie ma więc się nie dziw, że nie działa wcale lub bardzo niestabilnie…

ups moje przeoczenie ;/ trudno dzięki wielkie za informację

Ale jak już kupiłeś to spróbuj ręcznie ustawić wszystkie parametry tego procesora, częstotliwość taktowania szyny, napięcie i reszte.

hakersoker ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

a macie może gdzieś specyfikacje tego proca ? Abym mógł to ustawić. Ale szczerze mówiąc to chyba lepiej go sprzedać i kupić jakiś współpracujący z płytą jak myślicie ?

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=37212 Szynę FSB ustaw na 200MHz, napięcie 1.36v, mnożnik 12.5, oszczędzanie energii SpeedStep i ochrone przed wirusami dla pewności wyłącz, Spread Spectrum na Disabled. Jak nie pomoże i nadal będzie niestabilnie to trzeba będzie zmienić albo płytę na kompatybilną z tym procesorem, albo sam procesor, chodź jak ta twoja mobo nie obsługuje nawet tego Pentiuma Dual Core to pewno wiele lepszego proca od dotychczasowego nie uda ci się włożyć lub rozbudowa finansowo nie będzie się kalkulować - stare części nie zawsze są tanie.

oj wydaje mi się że te ustawienia to go nieźle ograniczą. A moja płyta obsługuje lepsze procy. A na pewno lepsze niż pentium D

Te ustawienia co podaje to domyślne dla tego procesora, nie są w żaden sposób zaniżone. Nie myl szyny FSB 800MHz (efektywnie) i 200MHz realne, ponieważ to jest to samo.

na razie procek na allegro jak nie pójdzie to się pomyśli co dalej. Dziękuję za pomoc pozdrawiam.