Wymiana procesora, czy jest to wgl mozliwe?

witam, mam laptopa Notebook Toshiba Satellite A660-11M i chciałbym wymienić w nim procesor inteli7 4rdzeniowy 1,6hz na jakiś 2 rdzeniowy ale szybszy, żeby miał chociaż 3,0, jest taka możliwość?

Na 100% nie ma takiej możliwości - inna podstawka (gniazdo) w którym montuje się procesor.

Częstotliwość to nie wszystko - nowsze procesory o mniejszej częstotliwości bardzo często są wydajniejsze od starszych o większej częstotliwości pracy. W laptopach chyba nigdy się nie montowało się procesorów o tak dużej częstotliwości (3 GHz)

Jeżeli Twój laptop nie jest już na gwarancji, możesz spróbować go rozkręcić i dowiedzieć się, czy jesteś zdolny we władnym zakresie dokonać takiej zabawy.

Ja w moim Asusie X52S wyjmowałem procesor i wiem, że gdybym chciał, mogę go wymienić na inny.

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43122 - tu są informacje o Twoim procesorze. Jest tam info o podstawce - szukając innego procesora powinieneś brać najpierw pod uwagę jego podstawkę (to już wspomniał kolega wyżej).

Niestety, życie nie jest takie proste. Nie każda płyta obsłuży każdy procesor - informacji na ten temat należy szukać już u producenta Twojego laptopa, ale niestety z tym może być problem - niełatwo takie informacje znaleźć.

Moim zdaniem jednak NIE MA SENSU wymieniać tak dobrego procesora. Powinieneś raczej poczytać trochę o budowie i historii rozwoju procesorów. Teraz nie liczy się częstotliwość. Przejrzyj sobie testy CPU na stronie http://www.cpubenchmark.net/ , a zorientujesz się, że procesor procesorowi nie równy, przykładowo mój stary Pentium D 3.2GHz (dwurdzeniowy) nie ma szans z C2D 2.0GHz w moim laptopie - a twój i7 1.6GHz prawdopodobnie bije je oba razem wzięte!

tylko że ten procesor strasznie się grzeje, i laptop sie wyłącza podczas grania w nowe gry ;(, nie wiem co robić, rozmawiałem z tatą i mówił że może kupić mi nowy procek, laptop jest na 5letnej gwarancji

Przeczyść laptop sprężonym powietrzem, ewentualnie kup podstawkę chłodzącą, kosztuje całkiem nie dużo.

P.S Myślisz że wymiana procesora na inny z większym zegarem zmniejszyła by temperatury? :shock:

Jaki czas minął od zakupu?

Laptop moim zdaniem nawet rok po zakupie nie powinien się grzać na tyle, by się wyłączał. IMO to sprawa dla serwisu (na szczęście masz gwarancje), możesz oczywiście spróbować bawić się odkurzaczami itp. ale to niewiele da bez odkręcania obudowy.

Jak 5 lat gwarancji, to naginaj z nim do serwisu. --.–

laptop ma pol roku xD, dobra trzeba isc do serwisu