Wymiana procesora i płyty, bez straty danych na dysku

(system) #1

Witam , mam prośbę o radę - na co zwracać szczególną uwagę przy wymianie płyty z procesorem by nie stracić danych na dysku gdyż one MUSZĄ zostać. Prawdopodobieństwo odpalenia windowsa i dopiero instalacji jest nikłe i pewnie się nie uda i tak zastanawiam się czy z poziomu BIOSA bez formatu wszystko zostanie na swoim miejscu - włącznie z ikonami na monitorze? dzięki za ew. rady.

(Pyra20) #2

ale kupiłem nowe podzespoły i do nowych rzeczy chce podłaczyć dysk stary ?

(system) #3

dokładnie tak. Do wymiany idzie płyta , procesor , pamięć i zasilacz - reszta zostaje.

(McDracullo) #4

Zrzuć wsyztskie piotrzebne dane na osobną partycje, a tą z system zformatuj. Gdy już podłaczysz wsyztsko zainstaluj system nieruszając partycji z danymi i wsyztsko powinno grać.

(system) #5

a bez formatu ? z zainstalowaniem z opcji "napraw" lub "zainstaluj świeższą kopię" (niepamietam jak to dokładnie leci) bo sęk w tym , że tam są programy serwisowe zainstalowane na innej , niesystemowej partycji ale jesli zformatuję systemową to nowy windows to zobaczy prawidłowo ?

(McDracullo) #6

Różnia bywa, ale najczęsciej nie da rady.

Soft zasinatlowany na innej partcyji może działąć, ale nie musi.

(boger) #7

wyjscia sa i to pare moze ktos bedzie mial lepsze:

• 1sze to wywalasz recznie windowsa i program files i instalujessz od nowa pozostawiajac system plikow bez zmian (nigdy tego nie probowalem wiec nie wiem jak zadziala) czyli wszystkie ustawienia zostaja w "documents and settings", wszystkie programy musisz instalowac od nowa, "wszystko zostanie na swoim miejscu - włącznie z ikonami na monitorze" :stuck_out_tongue:

• 2gie instalujesz windowsa na tego co masz uzywajac 2giego "napraw" wszystkie programy zostana, a widows powinien zaktualizowac sterowniki do nowych rzeczy, problem ze stare tez zostana i win bedzie wiecej zajmowal i mozliwe ze niektore programy skonfigurowane po stary sprzet nie beda dzialaly albo beda dzialaly zle

-3cie instalujes windowsa na nowej partycji i wszystkie programy od nowa i kopiujesz "documents and settings" ze starego win do nowego - najwiecej roboty i jeszcze musisz zrobic dodatkowa partycja jak nie masz

w razie problemow pisz na gg lub tlena po 18