Wymiana procesora i płyty

Zastanawiam się nad wymianą procesora(przy okazji płyty), jaki wybrać na ten moment do zasiłki modecom mc400 i grafiki hd4670, prócz tego 1hdd i 1dvd. Generalnie chodzi mi oto żeby wymienić teraz procesor na maksymalnie dobry przy tej grafice i zasiłce razem z tym płytę i ew. ram(bo przy zamianie z ddr2 na ddr3 nie stracę cenowo) a w przyszłości wymienić proca i grafikę. Stąd myślę nad polecaną wszędzie platformą amd - czy warto się w nią pakować - np. płyta pod kiedyś 6 rdzeni a teraz wstawić tam w miarę tani 2-rdzeniowiec. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Jaki masz budżet? Jak chcesz jakiś ekonomiczny procek to polecam Athlona X4 635 lub inny tej serii. Jest to jeden z najbardziej opłacalnych CPU. Płyte główną na chipsecie AMD 785G. RAM to zależnie od pieniążków 2 lub 4GB (oczywiście w dualu). Firma nie gra roli. Może być polski GoodRAM.

a jak to będzie z tymi 6 rdzeniowcami, bo bardziej myslalem nad tym żeby teraz z racji na zasilacz dac o połowę tańszy 2 rdzeniowy, tylko pytanie czy kiedys da rade tam wsadzić 6-rdzeniowca.

Wszystko zależy od płyty głównej, ale jeśli jest to nowsza konstrukcja to najczęściej wystarczy tylko wgrać najnowszy BIOS i można instalować procesory 6-rdzeniowe. Jednak nie każda konstrukcja pozwala na to. Czasami problemem szczególnie w przypadku tanich mobo jest to, że nie potrafią one zasilić stabilnie procesora z 6-rdzeniami (a czasami i mocnych 4-rdzeni).

Aby sprawdzić czy płyta obsłuży procesor 6-rdzeniowy wystarczy wejść na strone producenta i po wpisaniu modelu kliknąć odnośnik “Obsługa procesorów”, “CPU support” etc. Np. płyta Gigabyte GA-MA785G-UD3H jak widać obsługuje procesory 6-rdzeniowe http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … 3h_10.html

ok to załóżmy że wezme proca Athlon II X2 240 na teraz, tylko mam straszny dylemat z płytą włąśnie - czy brać taką z ddr3 nowym sata i wsparciem tych 6 rdzeniowych czy coś tylko na teraz, bo obawiam sie żeby nie było tak jak z tą płytą którą mam teraz podstawka 775 i było by super wszystko tylko nie wspiera właśnie procesorów 2 rdzeniowych, bo tak bym tylko wymienił procesor i miałbym spokój na jakis czas

Dodane 26.07.2010 (Pn) 18:19

to jak nikt nie doradzi?