Wymiana procesora na wydajniejszy

Mam kompa

Intel Pentium IV 3.0 Ghz

2 GB ramu DDR

Radeon X1950Pro 512 MB 256 bit ( AGP)

dysk 120 GB

płyta główna ASRock 775S61

I chciałem coś zrobić z prockiem, bo niestety w grach trochę kuleje, na jaki by można wymienić ten procek, aby dorównywał karcie graficznej??

Jaki budżet?

Z tego co się dowiedziałem na stronie producenta to ta płyta obsługuje tylko Celerony i Pentium 4 z FSB max. 800MHz.

No tak w granicy rozsądku na 17 latka ;). Podaj jakieś propozycje, wtedy zobaczę :slight_smile:

Rozsądek 17latka może być różny. Dla jednego 100zl to dużo, inny wydaje 300zł na buty, w których będzie chodził pół roku

Podaj konkretną kwotę

Hmm twoja płyta obsługuje P4 hmm na allegro są 3ghz takie jak ty masz :confused: nie wiem. Pentium Dual Core raczej nie będą działać?

Tu nic sensownego i szybszego nie wsadzisz. No pewnie, da radę tu wepchnąć Pentium 4 EE 3,73GHz, ale żeby dało to jakikolwiek wzrost wydajności…

Ogółem to nie ma sensu kupować procesora do tej płyty głównej. Zresztą jeśli masz choć ze 450-500zł to już możesz myśleć, np. o Pentium Dual-Core i o jakieś współczesnej płycie głównej z nowoczesnym chipsetem.

Tylko u mnie jest problem bo z tego co wiem to te nowsze procki już nie działają z DDR a jeszcze dodatkowo mam kartę pod AGP.

W takim razie zapomnij na razie o nowym procesorze. Trzeba będzie już kupić nowy komputer.

nawet taki za ~600,- będzie wydajniejszy od tego co masz.

byś opchnął to co masz za jakieś 300-400,- trochę dołożył i będzie git