Wymiana procesora w acer ao5250

Witam,

czytałem ostatnio o wymianie procesorów w laptopach i chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość w laptopie acer 5250? I czy do wymiany byłby tylko procek czy płyta główna też (jeśli wlutowany)??

Jedyna sensowna możliwość - to wymiana całości.

laptop jest nowy - wiec wymiana calosci nie ma sensu:/

Więc trzeba było zadawać pytania przed zakupem…

ale ja tylko sie pytam czy mozna?

Procesor masz wlutowany w płytę, więc wymiana wiązałaby się z wymianą całej płyty głównej. (co prawda dobry elektronik z odpowiednim wyposażeniem poradziłby sobie z tym tematem, jednakże na przeszkodzie staję dwie kwestie: koszt i zdobycie innego procesora).

Sęk jednak w tym, że nawet wymiana dajmy na to na model “oczko” wyższy nie da praktycznie żadnego znaczącego wzrostu wydajności (poza może benchmarkami i indeksem wydajności Windows - ale przecież nie o to tu chodzi).

aha,a podkrecanie?? zmienilo by cos w wydajnosci?? i jak to zrobic skoro w laptopach jest inny BIOS niz w stacjonarnych??

Laptopy z założenia nie nadają się w większości przypadków do zmiany/modyfikacji ustawień i podzespołów. Kupujesz taki jak uważasz, że spełni Twoje wymagania przez określony czas i musisz przy tym pozostać lub kupujesz inny, wydajniejszy.

a jak to jest do podkrecania?

W rzeczonym sprzęcie możesz sobie co najwyżej śrubki po dokręcać …