Wymiana procesora w komputerze na lepszy model

Witam nosze się z zamiarem kupna nowego procesora pod gniazdo 775 w płycie głównej GA-73PVM-S2. Mam nadzieje że doradzicie mi jaki wybrać ja ze swojej strony mam na oku ten procesor - Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz - cena tak do 300-350zł, a to reszta komputera:

Karta Graficzna - GF8600GTS

Zasilacz - Chieftec 600W CFT-600-14CS

RAM - 4GB

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

A jaki masz teraz procesor? Zastanawiałeś się, że może lepiej by było wymienić karte graficzną?

Aktualnie posiadam - Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz. Co do karty na razie sprawdza się nieźle nowe gry dobrze chodzą na średnich detalach.

Kup dobre chłodzenie i go podkręć

Hej!

Dokładnie… te procki świetnie sie kręcą (jak ma się szybkie pamięci) - 3.0GHz powinieneś wycisnąć. Tylko zmień chłodzenie na porządne.

Ok dzięki za odpowiedzi to teraz jeszcze zapytam się o jakąś stronkę gdzie jest dobrze opisane jak i na ile tego potworka można podkręcić :slight_smile:

Hej!

Jak to nawet tu na forum jest napisane - poszukaj (podnosisz FSB i działasz mnożnikiem + podniesienie napięcia)

Na ile… tego nikt nie wie, to zależy od płyty głównej, pamięci, samego procesora + chłodzenia i Twoich umiejętności. Niemniej 3GHz powinieneś wycisnać.