Wymiana procesora w laptopie - system nie uruchamia się

Witam, mam taki problem, posiadam laptopa firmy Lenovo G560.

W laptopie od początku był procesor Intel Pentium P6100 @ 2 GHz. Zakupiłem używany Intel Core i5-430m. Widziałem w internecie, że inni użytkownicy również ulepszali swój laptop do tego procesora. Sprawdziłem (porównując stary i nowy procek) czy wszystko się zgadza - chipset, napięcie itd. Wszystko jest w porządku*. Mam płytę główną oficjalną od Lenovo z HM55 i wersją biosu V2.15 (najnowszy).

* - Na oficjalnej stronie intela oba procesory obsługują gniazda PGA988, a CPU-Z wyświetla mi przy dokładnie tym samym procesorze co na stronie Socket 989 rPGA. Czytałem o tym trochę ale nie jestem pewien jak to się sprawuje. Na tej stronie mamy podane, że oba procesory mają socket G1, więc płyta powinna je czytać: http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/P6100.html

DO RZECZY:

Po wymianie (poprawnej) procesora, system uruchamia się na dwie sekundy, zapalają się światełka jak przy normalnym uruchomieniu, słychać też wiatraki, po czym system gaśnie w taki sposób jak przy awaryjnym wyłączeniu (tzn. jak przytrzymamy przycisk “wyłącz” to nie zamknie się system tak jak powinien tylko jak przy odcięciu prądu przy PC).

System normalnie działa przy włożeniu starego procesora. CPU-Z nawet widział intel i5 włożony (ale samą nazwę i logo wyświetlał, bez innych danych) zamiast P6100. Dopiero po “Validate” widział spowrotem P6100.

Czytałem też coś o tym, że to wina biosu:

Liczę na szybką pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, dodam jeszcze, że używam Windows 7 Home Premium 64 Bit, a procesor przemieniałem wiele razy i zawsze ten sam błąd.

 

Oba procesory:

AKTUALNY i NOWY

Jest ktoś w stanie stwierdzić czy Core stepping  ma znaczenie? W jednym jest  K0  a w drugim  C2