Wymiana Procesora w Laptopie

Czy mozliwa jest wymiana procesora w laptopie ?

Obecnie mam 2 rdzenie 1.4ghz Intel Core Duo

A chcialbym cos naprawde dobrego typu 4 rdzenie po 3ghz

Czy to mozliwe ?

Czasami tak

Nie. Inny socket, że o chłodzeniu nie wspomnę. Laptop to nie desktop, gdzie można sobie dowolnie wymieniać co się chce

Oj ;/ To lipton

W takim razie trzeba zbierac kase na nowy ;]

I tu dochodzi się do konkluzji, że laptopy do gier się nie nadają. PC-ty z resztą też, do gier to służą konsole. Laptop to urządzenie głównie do pisania i siedzienia w Internecie, albo grania w sapera/pasjansa.

I tak, wiem, że są mocne laptopy… pytanie brzmi po co mocny laptop jak bateria będzie trzymać ledwo ponad godzinę.

Ale ja nie chce grac !

Po prostu musze wymienic procesor bo mam ciagle 100% w uzytku i sie tnie

To zastanów się co w systemie powoduje, że Ci się tnie. Może masz infekcję wirusową? Może jakiś program nieumiejętnie korzysta z zasobów (na przykład stary program dosowy). Prawidłowo pracujący system nie może obciążać procesora w sposób ciągły

Ale ja mam serwer gier

to znaczy

serwer gdzie gra srednio 20 osob

do tego

apache , perl , phpmyadmin , mysql :>

Serwer gier na laptopie? Niezły żart :slight_smile:

Serwer gier to coś, do czego laptop nie nadaję się jeszcze bardziej :stuck_out_tongue: Laptop to pospolicie zwany notebook, z angielskiego notes. Każdu normalny notes służy do notatek, a nie do robienia z niego serwera xD Prościej (i chyba o wiele taniej) jest wykupić serwer do gier. Niektóre firmy sprzedają takie serwery, gdzieś czytałem oferty. Najlepiej będzie jak sobie wygooglujesz.

Tylko ze serwer dedykowany to min 300 zl miesiecznie

a to zbyt duzo , mimo tego ze spokojnie ze 150 zl zarabiam obecnie na laptopie ;]

A jak gra z 50-60 osob to mi sie tnie tak laptop ze wlasciwie nic nie da sie zrobic ;D