Wymiana procesora w laptopie

Witam serdecznie. Zastanawiałem się, czy w moim laptopie istnieje możliwość wymiany procesora. Obecnie posiadam i3 drugiej generacji (LGA 1155).

Laptop Asus X54H

MB Ver. K54LY

Myślałem np. nad i5 lub i7, z tym że nie wiem czy procesor jest wlutowany w płytę główną czy siedzi na podstawce i można by go było bezinwazyjnie wymienić. Nie chcę sam rozbierać laptopa, żeby się o tym przekonać, więc proszę o pomoc kogoś kto coś wie na ten temat lub miał styczność z w/w sprzętem.

Pozdrawiam

Procesor jest na podstawce da się go wyciągnąć. Nawet jak by Ci się udało wsadzić inny to na pewno twoje chłodzenie nie wyrobi. Kiedyś miałem Asusa M51 i wymieniłem w nim procka na prawie identycznego, prawie bo różnił się od pierwszego tylko FSB, z 667 na 800 reszta parametrów taka sama. Efektem czego temperatura w spoczynku wzrosła o 20 stopni a w stresie miał prawie 90, dla porównania ten z szyna 667 miał 64 w stresie.

Oczywiście to nie to co i3 to już o wiele nowsza technologia, inny proces wytwarzania itd. Chłodzenie w laptopie jest tworzone pod konkretny procesor, oczywiście próbować zawsze możesz.

Firma Asus dla tego laptopa przewiduje jedynie procesory Intel® Core™ i3 lub Pentium™ B940/B950. https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X54H/

U mnie jest podobnie, w stresie max 64 stopnie. A taki i7 pewnie się bardziej grzeje. Musze pomyśleć :slight_smile:

Skoro masz chrapkę na i5 lub i7,to sprzedaj to co masz i kup z tym procesorem.A z wymianą daj sobie spokój.Pozdrawiam