Wymiana procesora

Witam.

Mam zamiar wymienić mój stary e4500 na coś szybszego i zastanawiam się czy opłaca się tu wsadzać q9550 czy może wystarczy o połowę tańszy e8400?

mój config:

P5QL-E,

9800gt,

be qiuet dark power 650W

4GB OCZ reaper 1066Mhz

chłodzenie SCYTHE NINJA 2

Q9550 pewnie będzie lepszy w GTA4, ale czy dla jednej gry opłaca się inwestować w 4 rdzenie? Czy e8400 po OC nie będzie wcale dużo gorszy od tego quada?

e8400 po OC nawet położy Quada.

Ale rzeczywiście GTA4 wykorzystuje 4 rdzenie i wtedy Quad wygra.

Ale trzeba myśleć przyszłościowo za niedługo wiele programów bd wykorzystywać możliwości 4 rdzeni i wtedy pożałujesz swojego wyboru.

No nie wiem. Na 4 rdzenie chyba jeszcze ze wcześnie. Tylko nieliczne gry korzystają z 4 rdzeni, o programach nie mówiąc. Lepiej zainwestować w porządniejsze 2 rdzenie.

U mnie na uczelni ostatnio używam SolidWorks’a na dwóch komputerach - jeden ma właśnie 9550, a drugi e8500 i ten drugi spisuje się lepiej, a różnica w cenie to 300 zł.

Zanim faktycznie gry i aplikacje będą wykorzystywać 4 rdzenie to przyjdzie czas na zmianę komputera lub podzespołów. Zwróć uwagę na prędkość postępu w dziale IT. Nie ma co myśleć przyszłościowo, bo tylko na tym stracisz finansowo. Kup teraz jakiegoś dobrego dwurdzeniowca, a jak przyjdzie czas, to te 4 rdzenie kupisz za 300 zł.

Przy zakupie nowego procesora pamiętaj o tym, żeby pasował do twojego gniazda i o paście termoprzewodzącej.

Popieram kamil_w w 100%. Mam 8400 i też używam kompa do gier. Spisuje się bardzo dobrze, zresztą moja konfiguracja komputera jest podobna do twojej. :stuck_out_tongue:

e8400 jest dobre do OC ale pewnie nie na mojej płycie gł. ( chipset P43) teraz się zastanawiam nad q9300

http://allegro.pl/item867169785_intel_c … _nowy.html (cena podobna do e8400)

czy opłaca sie dołożyć kase i wziąć q9550, mimo tego że nie wykorzystam w pełni jego potencjału do OC?

Dodane 28.12.2009 (Pn) 21:29

a może wziąć tego http://allegro.pl/item868247230_core_2_ … rawny.html tylko czy 2x więcej cache ma znaczenie w grach?

Moja sugestia - zainwestuj w AM3, a nie w przestarzałe LGA 775, na tę platformę nic nowego w przyszłości nie wyjdzie. Jeżeli nie chcesz kupować RAMu to możesz nawet kupić płytę na AM2+ z chipsetem 785 i do niej wsadzić np. Phenoma II 955, albo 720.

tak tylko musiałbym wymienić jednocześnie płytę główną…

Fakt. Jeżeli kupiłbyś Phenom’a II x3 i płytę na AM2+ to może zmieściłbyś się w swoim budżecie? Napisz może ile masz funduszy do wydania :).

chcem wydać do 700zł, może wziąć tego q9550 i w przyszłości wymienić płyte głowną?

Na LGA 775 z powrotem? To by było bez sensu. Za 700 zł:

Jak jest z oc na tej płycie? Czy pod przyszłościowe procesory nie będzie ona za słaba?

Jak będziesz chciał wymieniać procesor to wtedy raczej będzie trzeba zakupić nową płytę.