Wymiana procesora

Witam

Zastanawiam się ostatnio nad wymianą procesora w moim komputerze na lepszy.

parametry kompa:

Procesor: Core 2 Duo E8400, LGA775 3Ghz, 6MB L2 Cache

Płyta główna: GA- EP35-DS3P

RAM: 6 GB DDR 2

Grafika: Radeon HD6850 toxic 1GB

Zasilacz: Tagan TG500-U2 500W

Moje pytanie brzmi czy jest sens ładowania nowego procka ? Jeśli tak to jakiego?

Zastanawiałem się nad Core 2 Quad Q9650 tylko nie wiem czy można gdzieś go jeszcze dostać?

Cena Q9650 (prawie 800 zł) nie przemawia za wymianą. Rozsądniejszy będzie zakup nowej płyty głównej z procesorem (LGA 1155) i pamięcią DDR3 oraz jednoczesna sprzedaż dotychczasowych podzespołów (płyta, procek pamięć).

Cena takiej modernizacji już za około 750 zł (z procesorem i3) minus Twoje dotychczasowe podzespoły).

Nie ma sensu inwestować w starą podstawkę.

Core 2 Duo E8400 - 150zł

RAM: 6 GB DDR 2 - 150zł

Płyta główna: GA- EP35-DS3P - tu się nie znam ale koło 100zł na pewno

Na allegro z 400zł z tych części byś wyciągnął.

Faktycznie cena Q9650 nie jest zadowalająca:( Sądziłem że będzie to nieco taniej ze względu na to że są to starsze procesory i przedłuży to nieco jakość kompa o rok lub 2, ale widzę że bez wymiany płyty się nie obędzie a co za tym idzie to pewnie i wszystkiego…

A ja proponuje wstawić dysk SSD (400-500 zł).

Znacznie zwiększy się komfort pracy.

pawcio55 ,

podstawowe pytanie to ile masz do wydania ?? :smiley:

myślałem o kwocie 400-500 zł jeśli chodzi o nowy procesor

hmm 4 rdzeniowy procesor AMD PHENOM II X4 965 3,4GHz 320zł[

płyta AM3+ 220zł

pamięć ram 4GB 110zł

razem 650zł ponad zakładany budżet ale na nic słabszego nie opłaca się zmieniać moim zdaniem

gdyby udało ci się sprzedać e8400 z płytą i pamięcią ram za 400zł to by ci wystarczyło

a nawet na coś lepszego niż phenom bo miałbyś wtedy 900zł

wtedy świetny procek Core i5-3350P 3,10 GHz 650zł plus płyta główna,a te najtańsze zaczynają się już od 150zł i pamięć ram

w tą podstawkę którą masz nie opłaca się ładować lepszego procesora twój e8400 to nadal dobry procesor z dużym potencjałem OC jak już zmieniać to to na takie coś jak podałem wyżej

Myślałem o podkręceniu ale nie jestem w tym doświadczony. Wiem że w biosie trzeba podnosić powoli FSB ale co zrobić by nie podkręcał się wraz z tym RAM i jak sprawdzać czy system jest stabilny? Tak samo nie wiem jakie powinno być napięcie procka i do jakiego momentu można go podkręcić?