Wymiana RAM

Witam.

Mam w planach dokupienie, a raczej wymianę kości RAM. Jak czytałem, do mojego komputera musi to być PC3 10700 667mhz(CPU-Z użyłem)

Jednak jedno mnie zastanawia - nie mogę znaleść takiego ramu z pamięcią 667mhz, są jedynie z 1333mhz. Dodam, że posiadam 2 kości. Czy to znaczy, że dokupując jedną 1333mhz będą musiał usunąć nie jedną, a obie pamięci?  Czy wcale nie mogę wymienić?

Dlaczego chcesz wymienić pamięć RAM? One się nie zużywają, nie ma potrzeby kupowania nowych co pewien czas.

 

 

I prawidłowo - w przypadku pamięci DDR istnieje częstotliwość rzeczywista i efektywna, i ta druga zawsze jest 2 razy większa od tej pierwszej.

 

Podaj model płyty głównej i jakie obecnie pamięci masz zainstalowane oraz na jakie chcesz wymienić.

 

 

PS. MHz a nie mhz.

Wymienić, aby powiększyć ilość pamięci :wink:

Kości RAM:

1gb (i napisane ze pc3-10600s, a w programie 10700, ale o ile pamietam to rozpatrywalo sie jako te same)

2 gb i napisane, że 1333 (w domyśle MHz)

Płyta główna laptopa Asus x52je. Z tego co czytałem max pamięci to 8gb, posiadam 3 gb, wymienię 1 gb na 4gb = przewidywane 6gb.

Planuję to: http://www.komputronik.pl/product/114540/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GoodRam_4GB_1333MHz_DDR3_Non_ECC_CL9_SODIMM.html lub inny podobny z tą samą częstotliwością i oczywiście pamięcią.

Zakupilem nowa pamięć lecz mam dziwny problem.

Gdy dam konfiguracją 4gb(ten nowy)+1 lub sam 4 - komputer sie nie włącza

Jeżeli dam 4+2 komputer włącza się i wyłącza w czasie ładowania Win.

W biosie wykrywa 6gb ramu