Wymiana ramu Acer D255

Witam

Czy pamięć ram o takich parametrach nada się do mojego Netbooka Acer D255?

GOODRAM SO-DIMM DDR3 2 GB/1333MHz PC3-10600

W tej chwili mam w nim 1gb 667mhz DDR2

I drugie pytanie. Czy da radę wymienić w nim procesor na dwurdzeniowy, taki jaki był montowany w mocniejszych wersjach?

nie pamięć ddr3 różni się od ddr2 i nie da się jej zamontować u ciebie , w laptopach procesory są zwykle przylutowywane więc wymiana procesora nie wchodzi w grę

Musisz sprawdzić, ile Twój Netbook maksymalnie przyjmie RAMu (zależy od Chipsetu). Ram tylko i wyłącznie o parametrach DDR2 667 mHz.

Co do odpowiedzi użytkownika “Jaworr10000” “w laptopach procesory są zwykle przylutowywane” Zwykle nie są przylutowane, można normalnie je wymienić. Wyobraź sobie, że spali Ci się procesor, to masz wymieniać z płytą główną? Nie wiem jak jest z tym netbookiem, ale np netbooki Lenovo mają możliwość wymiany procesora, pewnie jak wszystkie inne. Tyle, że wymiana procesora na niewiele się tu zda. Laptop oraz Netbook to urządzenia, gdzie taka wymiana na trochę lepszy nie zawsze się opłaci. Kumpel zmienił procesor w swoim laptopie i miał “blue screeny”. Po powrocie do oryginalnego procesora, problem zniknął.

Szkoda, że DDR3 nie pasuje, bo ceny za DDR2 są wysokie. Nie wiecie gdzie dorwę jedną kość 2GB DDR2 w rozsądnej cenie? Maksymalnie mój netbook przyjmuje właśnie 2GB. Co do procesora, to można gdzieś w sklepie/internecie dostać procesor od netbooka?

  1. Allegro, szukaj używanych.

  2. Netbook, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem przenośnym mającym wystarczyć do przeglądania stron internetowych, więc już z samej definicji nie przewiduje się możliwości zaawansowanej rozbudowy. Chciałeś wydajność laptopa, trzeba było kupić laptopa.

Nie potrzebna mi aż tak wysoka wydajność, ale bez przesady, przy otwarciu trzech zakładek już się zacina, o obejrzeniu filmu na youtube w jakości większej niż 360p nie wchodzi w grę