Wymiana Ramu. Co bardziej sie opłaca?

Witajcie. Mam dylemat. Mam 2gb ram DDR2 i jeszcze gdzieś 512 ale to nie ważne. Moja płyta to Gigabyte g31m-es2l i ma ona dwa wejścia na ram i limit do 4gb niestety :frowning: Mój problem polega na tym że nie wiem czy sprzedać to 2,5GB Goodram’a i kupić coś 2x2 czy dokupić tylko 2gb a to 512 odłożyć lub sprzedać? Nie wiem czy goodram to dobra marka ale chciałbym wymienić na coś z radiatorami. Jaką markę polecacie? Opłaca się przesiąść z 800mhz na 1066? Ta płyta to pociagnie ?

Witaj-ja bym na twoim miejscu dokupił 2gb GoodRam DDR2 2GB 800setki

po co się pchać w 1066 i te niby radiatorki

wywal te 512 i dokup 2gb

System jaki masz, i podaj wer 32 czy 64 bit.

Najlepiej to sprzedać obecne i kupić 2GB jak teraz jest 1x2GB + 512MB, tą mniejszą do szuflady lub sprzedać, co do marki GR to jest ok pamięci są testowane w po produkcji i to przy zmiennym napięciu, kości są dobrej klasy z resztą producentów kości i PCB jest kilku i to samo można znaleźć w Kingstonach, OCZ, Corsairach, jedyna różnica to że są składane w Polsce, a nie w Chinach czy na Tajwanie. Między 1066 a 800 nie ma różnic tym procom starcza 667 MHz, więcej nie dodaje różnicy przynajmniej widocznej bo 1-2% i tak się nie zauważy.

Ale goodram wystarczy? Nie wiem czy procka nie będę na 3ghz gonił i dlatego pytam bo nie chcę żeby pamięć mi zdechła :slight_smile:

Dodane 07.03.2011 (Pn) 20:20

System mam 7 64bity

Dodane 07.03.2011 (Pn) 20:22

Tobi teraz jest 2GB + 1GB ale ten 1gb nie jest mój. I mam dwa sloty tylko :confused:

Jak masz 7mke 64bity to dokup 2gb ramu,a krecić i tak bedziesz mógł

Jak masz 7mke 64bity to dokup 2gb ramu,a krecić i tak bedziesz mógł

Masz tu link z dokładną charakterystyką twojej płyty głównej:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2l_1x.html